Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków i odblaskowe przedszkolaki w Braniewie

i

Autor: arch. KPP Braniewo

Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków i odblaskowe przedszkolaki w Braniewie

2020-10-01 17:42

1 października 2020 r., w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Świeć Przykładem”, po raz kolejny obchodzony jest „Ogólnopolski Policyjny Dzień Odblasków”. Celem działań jest przypominanie i uświadamianie pieszym o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych – dla własnego bezpieczeństwa.

Policjanci z Braniewa kontynuując działania w ramach kampanii ,,Świeć przykładem'', a także „Ogólnopolskiego Policyjnego Dnia Odblasków” - potkali się z przedszkolakami. W trakcie prelekcji opowiedzieli najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas w domu lub na podwórku, podkreślając przy tym rolę odblasków w trakcie jesiennych spacerów.

- W trakcie spotkania dzieci mogły usłyszeć odpowiedzi na nurtujące je pytania, ale przede wszystkim miały szansę przypomnieć sobie jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas codziennych zabaw. Policjant podkreślał także, że prawidłowo noszony odblask może nas uchronić od niebezpiecznych zdarzeń drogowych, zwłaszcza teraz, gdy szybciej robi się ciemno. Na koniec prelekcji każdy przedszkolak otrzymał od dzielnicowego odblaskową kamizelkę, dzięki której teraz będą świecić przykładem - poinformowali funkcjonariusze z Braniewa.

Suknie z kwiatów? Niezwykła kolekcja rzeszowskiej florystki

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...