WOJSKO

Pod śniegiem też może czaić się śmiertelne niebezpieczeństwo – ostrzegają saperzy z Braniewa

2023-11-30 5:27

Pod śniegiem też może czaić się śmiertelne niebezpieczeństwo – ostrzegają saperzy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni listopada patrol saperski wzywany był kilka razy do usuwania niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej.

Pod śniegiem też może czaić się śmiertelne niebezpieczeństwo – ostrzegają saperzy z 9 brygady. Tylko w ciągu ostatnich kilku dni listopada patrol saperski wzywany był kilka razy  do usuwania niebezpiecznych pozostałości po II wojnie światowej.

Niebezpieczne pamiątki

W miejscowości Rusy saperzy podjęli używany przez Armię Czerwoną granat ręczny F-1 i pocisk artyleryjski kalibru 75mm, a w miejscowości Podleśne ” Panzerfaust” – niemiecki bezodrzutowy granatnik przeciwpancerny jednorazowego użytku.

Saperzy apelują

Znalazłeś, nie dotykaj! Niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Miejsce ich znalezienia należy wyraźnie oznaczyć, zabezpieczyć przed dostępem osób trzecich i zgłosić zdarzenie na numer alarmowy 112.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dziadek do orzechów w Fabryce Norblina. Wciągająca wystawa na święta!
Sonda
Boisz się nagłych zmian pogodowych?