Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa warto odwiedzić Frombork

i

Autor: arch. organizatora Organizatorzy przygotowali ciekawe propozycje.

Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa warto odwiedzić Frombork

2022-09-08 6:58

Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny" jako obie instytucje funkcjonujące na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku przygotowały atrakcyjne przedsięwzięcia, które odbywać się będą w sobotę i w niedzielę (17 i 18 września).

Tegoroczna jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.  Z tej okazji Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny" jako obie instytucje funkcjonujące na Wzgórzu Katedralnym przygotowały atrakcyjne przedsięwzięcia, które odbywać się będą w sobotę 17 września i w niedzielę 18 września. Będą to m.in. wystawy, warsztaty kaligraficzne, a także: zwiedzanie poddasza Bazyliki Archikatedralnej i koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej Krzesimira Dębskiego w cyklu Wielcy Polacy w Historii.

17.09.2022

Muzeum Mikołaja Kopernika

Tytuł wydarzenia: Połączeni dziedzictwem Kopernika

12.00 – Otwarcie wystawy poświęconej 110. rocznicy utworzenia na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku pierwszej izby pamiątkowej poświęconej Mikołajowi Kopernikowi

Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny"

Tytuł wydarzenia: Spoiwa, zworniki, ludzie

Wozownia Sztuk

11.00 – Warsztaty kaligraficzne – pisanie piórem ściętym ze Zbigniewem Urbalewiczem - dzień 1 (zapisy: www.wozowniasztuk.pl)

Nowy Pałac Biskupi

11.00, 12.00, 14.00 i 15.00 – zwiedzanie wystawy “Dawni mieszkańcy i budowniczowie pałacu biskupiego” (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

Bazylika archikatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja

od 14.00 – Zwiedzanie poddasza (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

16.00 – Przeboje Wielkiego Ekranu – koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej Krzesimira Dębskiego w cyklu Wielcy Polacy w Historii (rezerwacja miejsc).

18.09.2022

Wozownia Sztuk

9.00 – Warsztaty kaligraficzne – pisanie piórem ściętym ze Zbigniewem Urbalewiczem - dzień 2

Bazylika archikatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja

od 14.00 – Zwiedzanie poddasza (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

Nowy Pałac Biskupi

11.00, 12.00, 14.00 i 15.00 – Zwiedzanie wystawy “Dawni mieszkańcy i budowniczowie pałacu biskupiego” (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Roztańczony PGE Narodowy 2022 - Ronnie Ferrari zaprasza słuchaczy VOX FM
Sonda
Czy ogladałeś film "Jak rozpętałem II wojnę światową?"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE