Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa warto odwiedzić Frombork

i

Autor: arch. organizatora Organizatorzy przygotowali ciekawe propozycje.

Podczas Europejskich Dni Dziedzictwa warto odwiedzić Frombork

2022-09-08 6:58

Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny" jako obie instytucje funkcjonujące na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku przygotowały atrakcyjne przedsięwzięcia, które odbywać się będą w sobotę i w niedzielę (17 i 18 września).

Tegoroczna jubileuszowa 30. edycja Europejskich Dni Dziedzictwa odbędzie się pod hasłem „Połączeni dziedzictwem”.  Z tej okazji Muzeum Mikołaja Kopernika oraz Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny" jako obie instytucje funkcjonujące na Wzgórzu Katedralnym przygotowały atrakcyjne przedsięwzięcia, które odbywać się będą w sobotę 17 września i w niedzielę 18 września. Będą to m.in. wystawy, warsztaty kaligraficzne, a także: zwiedzanie poddasza Bazyliki Archikatedralnej i koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej Krzesimira Dębskiego w cyklu Wielcy Polacy w Historii.

17.09.2022

Muzeum Mikołaja Kopernika

Tytuł wydarzenia: Połączeni dziedzictwem Kopernika

12.00 – Otwarcie wystawy poświęconej 110. rocznicy utworzenia na Wzgórzu Katedralnym we Fromborku pierwszej izby pamiątkowej poświęconej Mikołajowi Kopernikowi

Muzeum Pomnika Historii "Frombork - zespół katedralny"

Tytuł wydarzenia: Spoiwa, zworniki, ludzie

Wozownia Sztuk

11.00 – Warsztaty kaligraficzne – pisanie piórem ściętym ze Zbigniewem Urbalewiczem - dzień 1 (zapisy: www.wozowniasztuk.pl)

Nowy Pałac Biskupi

11.00, 12.00, 14.00 i 15.00 – zwiedzanie wystawy “Dawni mieszkańcy i budowniczowie pałacu biskupiego” (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

Bazylika archikatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja

od 14.00 – Zwiedzanie poddasza (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

16.00 – Przeboje Wielkiego Ekranu – koncert z okazji 50-lecia pracy twórczej Krzesimira Dębskiego w cyklu Wielcy Polacy w Historii (rezerwacja miejsc).

18.09.2022

Wozownia Sztuk

9.00 – Warsztaty kaligraficzne – pisanie piórem ściętym ze Zbigniewem Urbalewiczem - dzień 2

Bazylika archikatedralna pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Andrzeja

od 14.00 – Zwiedzanie poddasza (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

Nowy Pałac Biskupi

11.00, 12.00, 14.00 i 15.00 – Zwiedzanie wystawy “Dawni mieszkańcy i budowniczowie pałacu biskupiego” (rezerwacja wejść: www.bilety.muzeumfrombork.pl)

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Roztańczony PGE Narodowy 2022 - Ronnie Ferrari zaprasza słuchaczy VOX FM
Sonda
Czy ogladałeś film "Jak rozpętałem II wojnę światową?"