Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu braniewskiego

i

Autor: www.pixabay.com Zbyt szybka jazda i brak wyobraźni kierowców to główne przyczyny wielu tragicznych zdarzeń.

Podsumowanie długiego weekendu na drogach powiatu braniewskiego

2023-01-10 0:48

Kiedy jedni wypoczywają, Oni pracują. Święto Trzech Króli przypadło w 2023 roku w piątek, co dało nam pierwszy w Nowym Roku długi weekend. To tradycyjnie czas wzmożonej pracy policjantów z braniewskiej „drogówki”.

Miniony weekend policjanci z braniewskiej „drogówki” rozpoczęli od przeprowadzenia działań pod hasłem „Prędkość”. Zbyt szybka jazda i brak wyobraźni kierowców to główne przyczyny wielu tragicznych zdarzeń.  Podczas ostatnich dni policjanci skontrolowali łącznie 86. uczestników ruchu drogowego. Spośród 54. ujawnionych wykroczeń 25 dotyczyło niestosowania się do obowiązującego ograniczenia prędkości. Policjanci 31 razy decydowali się o zakończeniu kontroli poprzez nałożenie mandatu karnego. 22. uczestników ruchu zostało pouczonych, a wobec jeden osoby sporządzony został wniosek o ukaranie do braniewskiego sądu. Nadzór na ruchem drogowym to także zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów. Policjanci w miniony weekend zatrzymali 6 dokumentów pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwu na drodze.

„Na podwójnym gazie”

Mundurowi przeprowadzili 98 kontroli stanu trzeźwości, każdy z poddanych badaniu kierowców był trzeźwy. Pomimo wzmożonych kontroli trzeźwości oraz wysokich kar za jazdę „na podwójnym gazie”, wciąż trafiają się jednak osoby, które wsiadają za kółko pomimo wypitego wcześniej alkoholu.

Pracowity weekend

W trakcie minionego weekendu policjanci pracowali na miejscu kilku zdarzeń drogowych. W sobotę (07.01.) parę minut po godzinie 7:00  otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w okolicy miejscowości Stępień. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący toyotą na prostym odcinku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu i stracił panowanie nad pojazdem. Pojazd wjechał do przydrożnego rowu po czym wywrócił się na dach. Autem podróżowały dwie osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało a uczestnicy zdarzenia sami opuścili pojazd przed przybyciem służb. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci zdecydowali się ukarać 18-latka mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 10 pkt. Dodatkowo policjanci ujawnili w aucie mężczyzny szereg nieprawidłowości związanych z stanem technicznym, w związku z czym otrzymał kolejny mandat w wysokości 1500 zł i 3 pkt.

O dużym szczęściu może mówić pewien mieszkaniec powiatu braniewskiego, który tego samego dnia po godzinie 8:00 w okolicy miejscowości Bornity (gm. Pieniężno) uderzył w przydrożne drzewo. 19-letni kierujący osobową mazdą na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad swoim autem na skutek czego zjechał na pobocze i bokiem pojazdu uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna z podejrzeniem urazu głowy został przetransportowany przez zespół pogotowia ratunkowego do szpitala. Na szczęście 19-latek nie odniósł poważnych obrażeń i mężczyzna parę godzin później został wypisany ze szpitala.

O kolejnym zdarzeniu policjanci otrzymali informację w niedzielę rano (08.01). Ze zgłoszenia wynikało, że na jednej z ulic Braniewa nieustalony sprawca uszkodził ogrodzenie posesji po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili do kogo może należeć pojazd. Jeszcze w trakcie czynności, do komendy stawił się sprawca zdarzenia. Mężczyzna oświadczył, że wyjeżdżając z przyległej drogi dodał za dużo gazu, na skutek czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał w ogrodzenie. Za spowodowanie tego zdarzenia policjanci zdecydowali się ukarać 45-latka mandatem karnym w wysokości 5000 zł.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Za ten rajd kierowca BMW dostał mandat 7 tys zł
Sonda
Stałeś/aś kiedyś w korku drogowym?