Pola z Braniewa wspomaga policjantów i edukację najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur

i

Autor: arch. KPP Braniewo Swoje pierwsze kroki Pola stawiała w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie.

Pola z Braniewa wspomaga policjantów i edukację najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur

2022-11-03 8:15

Lubisz rysować? Znasz przygody pewnej niesfornej dziewczynki, którą z opresji ratowali policjanci? Chcesz wygrać nagrodę? Jeśli tak, ten konkurs jest właśnie dla ciebie! Zilustruj swoją ulubioną przygodę tej bohaterki i dołącz do grona laureatów.

Pola to fikcyjna bohaterka książeczki pt. „Na ratunek Poli”, która spotyka się z najmłodszymi czytelnikami w 13. różnych, bardzo realnych i niebezpiecznych sytuacjach. W każdej z rymowanych historyjek na ratunek dziewczynce rusza bohater w niebieskim mundurze – policjant. Książeczka o Poli powstała w Braniewie i została stworzona po to, aby uzmysławiać dzieciom, jak unikać zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Pola z Braniewa już od roku wspomaga policjantów i edukację najmłodszych mieszkańców Warmii i Mazur. Teraz zaprasza ich od udziału w konkursie edukacyjnym.

Daj się ponieść swojej wyobraźni!

25 listopada 2022 r. w sali Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie odbędzie się uroczysta gala podsumowująca profilaktyczne działania, w których głównych rolę odegrała Pola. Z tej okazji policjanci ogłosili konkurs plastyczny dla najmłodszych. Do udziału zapraszają wszystkich uczniów przedszkoli oraz klas I-III szkół podstawowych z Warmii i Mazur. Zadaniem konkursowym jest zilustrowanie swojej ulubionej przygody Poli. Prace mogą być wykonane w formie komiksów i plakatów. Należy  je złożyć w sekretariacie swojej własnej szkoły, skąd zostaną przesłane do organizatorów. Na prace policjanci czekają do 16 listopada 2022 r.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dawid Podsiadło nie miał łatwych początków. Jego droga do kariery była kręta
Sonda
Podobają Ci się premiery w listopadzie 2022 na HBO Max?