Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież puszki WOŚP

i

Autor: warminsko-mazurska.policja.gov.pl Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież puszki WOŚP

kryminalne

Policjanci zatrzymali podejrzewanego o kradzież puszki WOŚP

2024-02-01 8:32

Mężczyzna, który jest podejrzewany o to, że dokonał kradzieży stacjonarnej puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ze sklepu w Ornecie, został ustalony i zatrzymany. To 43-latek z powiatu braniewskiego. Teraz w policyjnej celi oczekuje na zarzuty.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży puszki Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która znajdowała się stacjonarnie w jednym ze sklepów spożywczo-przemysłowych w Ornecie. Do kradzieży doszło w piątek (26.01.2024 r.). Właścicielka oraz pracownicy sklepu określili, że w puszce mogło być około 1000 zł. Moment kradzieży jak i wizerunek sprawcy został utrwalony przez kamery sklepowe. Policjanci zapoznali się z zapisem z kamer monitoringu i rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W niedziele policjanci otrzymali zgłoszenie, że w Ornecie osoba postronna zauważyła mężczyznę, który mógł mieć związek z kradzieżą puszki WOŚP. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili, że ujęty przez przechodnia mężczyzna, wyglądem odpowiada osobie, która dokonała piątkowej kradzieży. Mężczyzną okazał się 43-latek z powiatu braniewskiego. Został on zatrzymany przez policjantów. 

43-latek w najbliższym czasie usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem, za które grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Pokój Zbrodni - Krzysztof Rutkowski