Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie idzie z duchem czasu

i

Autor: www.pixabay.com Program przez kształtowanie myślenia i inteligencji ma wpływ na człowieka jako całość.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie idzie z duchem czasu

2021-01-21 23:36

W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Braniewie wdrażana jest kolejna innowacyjna metoda pracy. Jest to terapia funkcji poznawczych metodą Feuersteina. Zajęcia prowadzone są przez pedagog Annę Kich, która uzyskała międzynarodowy certyfikat nadający uprawnienia do stosowania terapii.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Braniewie nieustannie wzbogaca swoją ofertę. Obecnie wdraża kolejną innowacyjną metodę pracy:Terapię funkcji poznawczych Metodą Feuersteina- Instrumental Enrichment. Metoda przeznaczona jest dla osób od 6 roku życia. W trakcie zajęć uczestnik uczy się budować strategie bardziej efektywnego rozwiązywania zadań i problemów. Program przez kształtowanie myślenia i inteligencji ma wpływ na człowieka jako całość. Jest to seria sesji podczas których terapeuta stosując techniki mediacyjne tworzy i wzmacnia poznawcze strategie i umiejętności swojego klienta, jednocześnie pomagając mu monitorować osobistą zmianę i potrzeby rozwojowe. Terapeuta pomaga również kształtować takie środowisko, które wspiera i zachęca do dalszej nauki i rozwoju. Reguły myślenia, ćwiczone w zadaniach, są przenoszone na różne sytuacje szkolne i z życia codziennego.

Terapia Instrumental Enrichment rozwija struktury mózgowe i funkcje takie jak: pamięć, uwaga, koordynacja wzrokowo - ruchowa, logiczne rozumowanie, myślenie przyczynowo – skutkowe, percepcję słuchową oraz wzrokową, jak również umiejętności planowania i podejmowania decyzji. Przeznaczona jest dla dzieci i młodzieży z trudnościami edukacyjnymi o rożnym podłożu (ADHD, dysleksja rozwojowa, dyskalkulia, obniżona sprawność intelektualna/ niepełnosprawność intelektualna, uogólnione trudności w uczeniu, nieharmonijny rozwój intelektualny) oraz uczniów zdolnych i uzdolnionych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

The Voice Senior 2021 - uczestnik odnalazł siostrę po 50 latach! Wzruszająca historia

Zabawne nazwy miejscowości w Polsce. Wiesz z których są województw?

Pytanie 1 z 10
Miejscowość Owsianka leży w województwie:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE