Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami z Zaporowa

i

Autor: arch. Nadleśnictwo Zaporowo Każdy chętny może zgłosić się do najbliższego nadleśnictwa, by odebrać sadzonkę.

Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami z Zaporowa

2022-09-29 6:59

Posadź drzewo z Prezydentem RP i leśnikami. Tak Nadleśnictwo Zaporowo zachęca do udziału w czwartej edycji akcji pod hasłem "sadziMY". Na wielkie narodowe sadzenie drzew leśnicy przygotowali milion sadzonek. Będzie je można dostać we wszystkich nadleśnictwach w Polsce.

W Polsce jest 429 nadleśnictw. Wszystkie razem przygotowały milion sadzonek różnych gatunków drzew i krzewów. Leśnicy z Zaporowa  będą rozdawać sadzonki w swojej siedzibie w Piórkowie w czwartek i piątek (29 i 30 września) w godzinach od 9.00 do 15.00.

Ogólnopolskie sadzenie drzew

Punkt kulminacyjny akcji #sadziMY będzie miał miejsce w piątek 30 września w okolicach Nowego Sącza. Tam drzewa będzie sadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

Leśnicy rozdadzą sadzonki za darmo

Na stronie Banku Danych o Lasach, bdl.lasy.gov.pl można sprawdzić, gdzie znajdują się siedziby nadleśnictw. Po odbiór drzewek warto przyjść z własnym opakowaniem, które zabezpieczy korzenie drzew przed wysuszeniem. Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem, układając płasko na gruncie i przesypując korzenie wilgotnym piaskiem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jesień w Bieszczadach
Sonda
Często zaglądasz na kiermasze ogrodnicze?