Pożar w Urzędzie Miasta w Braniewie. Na szczęście to tylko ćwiczenia

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Doskonalenie zawodowe strażaków z Braniewa.

Pożar w Urzędzie Miasta w Braniewie. Na szczęście to tylko ćwiczenia

2022-09-16 12:30

W piątek, 16 września około godz. 08:00 czerwone wozy straży pożarnej docierają alarmowo bezpośrednio pod budynek Urzędu Miasta Braniewa. Na szczęście to były tylko ćwiczenia.

To kolejne ćwiczenia Państwowej Straży Pożarnej realizowane na obiektach zewnętrznych w ramach doskonalenia zawodowego.

Głównym celem przeprowadzonego szkolenia było przygotowanie strażaków do skutecznego i bezpiecznego prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych podczas pożarów wewnętrznych, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w zdarzeniach, a także wzajemna współpraca między strażakami z różnych zmian służbowych.

Kontrola oraz ocena warunków i zasad ewakuacji z obiektu placówki samorządowej, umiejętność przekazywania informacji o zagrożeniu, skuteczne usuwanie pojazdów z parkingu urzędu, zabezpieczenie obiektu po ewakuacji pracowników przed wejściem osób z zewnątrz - to najważniejsze zadania, które postawiono przed pracownikami placówki samorządowej.

Silne zadymienie, które panowało w części poddasza nie ułatwiało działań ratowniczych dla przybyłym strażaków. Oprócz działań gaśniczych realizowanych wewnątrz obiektu, strażacy musieli dotrzeć do dwóch osób, które prawdopodobnie pozostały wewnątrz obiektu.

Brak pełnej informacji o miejscu pobytu osób, którym dymy pożarowe prawdopodobnie odcięły drogę ewakuacji, wymusił na strażakach prowadzenie dwutorowo działań wewnątrz budynku urzędu. Dodatkowo z wykorzystaniem autodrabiny mechanicznej strażacy przystąpili do ewakuacji jednej osoby, która znajdowała się w oknie.

W działaniach ratowniczych realizowanych przez strażaków praktycznie sprawdzono możliwości sprzętowe, sprawność sieci hydrantowej znajdującej się wokół obiektu oraz umiejętność realizacji medycznych działań ratowniczych.

Po ćwiczeniach odbyło się podsumowanie z władzami miasta, na którym omówiono realizację założeń oraz wymieniono uwagi i spostrzeżenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Barwy szczęścia ZWIASTUN nowych odcinków. Tak rozpadnie się małżeństwo Kasi i Łukasza?
Sonda
Czy śledziłeś/aś przekop Mierzei Wiślanej?