Razem dla Poli. Na rynku we Fromborku stał się cud!

i

Autor: Razem dla Poli/facebook.com Podziękowaniem za akcję był serdeczny uśmiech Poli, która wraz z rodzicami na krótko odwiedziła fromborski rynek.

Razem dla Poli. Na rynku we Fromborku stał się cud!

2022-09-26 6:02

Na rynku we Fromborku stał się cud. Mieszkańcy zebrali "górę" pieniędzy na leczenie chorej Poli - 10-latki z Fromborka. Tylko jeden z wylicytowanych fantów: koszulkę Roberta Lewandowskiego sprzedano za 50 tys. zł.

Niedziela(25.09.2022) na zawsze zapisze się w kartach najnowszej historii Fromborka i to nie za sprawą Kopernika. Tym razem głównymi bohaterami byli mieszkańcy Fromborka i powiatu braniewskiego, którzy zebrali się na rynku we Fromborku, by wspomóc Polę – 10-letnią mieszkankę grodu Kopernika, która walczy z ciężką chorobą: złośliwym nowotworem mózgu.

Razem dla Poli

Stowarzyszenie „Teraz Warmia” i Centrum Kulturalno – Biblioteczne we Fromborku poprosiły w imieniu dziewczynki i jej rodziców o wsparcie. Na odzew lokalnej społeczności nie trzeba było długo czekać. Na fromborskim rynku zagrała Orkiestra dla Poli. Impreza trwała kilka godzin. Były koncerty i licytacje. Do zabawy i pomocy włączyły się: władze samorządowe, organizacje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne. Tylko jeden z wylicytowanych fantów: koszulkę Roberta Lewandowskiego sprzedano za 50 tys. zł. Środki na leczenie Poli zbierano również na poszczególnych stoiskach.

Na rynku we Fromborku stał się cud!

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej wysłała do pomocy m.in. żołnierzy, strażacy ochotnicy i zawodowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa wraz ze swoim komendantem zadbali nie tylko o atrakcje dla dzieci i dorosłych, ale też czynnie włączyli się do licytacji na scenie. Poszukiwacze skarbów z Warmińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego szukali tym razem pieniędzy na wsparcie leczenia dziewczynki. Braniewskie Centrum Kultury, lokalni artyści grali i śpiewali wysyłając ze sceny dobrą energię do uczestników. Akcja zakończyła się zebraniem ponad 125 tys. zł.

- Na rynku we Fromborku stał się cud - podsumowują akcję organizatorzy i dodają - Po takim zastrzyku pozytywnej energii walka z chorobą musi zakończyć się zwycięstwem.

Podziękowaniem za akcję był serdeczny uśmiech Poli, która wraz z rodzicami na krótko odwiedziła fromborski rynek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Pierwsza miłość, odcinek 3460 ZWIASTUN. Mateusz złapie ranną Martę w lesie! Emilka ucieknie i zostawi przyjaciółkę na łaskę szaleńca
Sonda
Wybierasz się do kina na film Patryka Vegi "Niewidzialna Wojna"?