Razem dla Poli. Na rynku we Fromborku stał się cud!

i

Autor: Razem dla Poli/facebook.com Podziękowaniem za akcję był serdeczny uśmiech Poli, która wraz z rodzicami na krótko odwiedziła fromborski rynek.

Razem dla Poli. Na rynku we Fromborku stał się cud!

2022-09-26 6:02

Na rynku we Fromborku stał się cud. Mieszkańcy zebrali "górę" pieniędzy na leczenie chorej Poli - 10-latki z Fromborka. Tylko jeden z wylicytowanych fantów: koszulkę Roberta Lewandowskiego sprzedano za 50 tys. zł.

Niedziela(25.09.2022) na zawsze zapisze się w kartach najnowszej historii Fromborka i to nie za sprawą Kopernika. Tym razem głównymi bohaterami byli mieszkańcy Fromborka i powiatu braniewskiego, którzy zebrali się na rynku we Fromborku, by wspomóc Polę – 10-letnią mieszkankę grodu Kopernika, która walczy z ciężką chorobą: złośliwym nowotworem mózgu.

Razem dla Poli

Stowarzyszenie „Teraz Warmia” i Centrum Kulturalno – Biblioteczne we Fromborku poprosiły w imieniu dziewczynki i jej rodziców o wsparcie. Na odzew lokalnej społeczności nie trzeba było długo czekać. Na fromborskim rynku zagrała Orkiestra dla Poli. Impreza trwała kilka godzin. Były koncerty i licytacje. Do zabawy i pomocy włączyły się: władze samorządowe, organizacje, stowarzyszenia, firmy i osoby prywatne. Tylko jeden z wylicytowanych fantów: koszulkę Roberta Lewandowskiego sprzedano za 50 tys. zł. Środki na leczenie Poli zbierano również na poszczególnych stoiskach.

Na rynku we Fromborku stał się cud!

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej wysłała do pomocy m.in. żołnierzy, strażacy ochotnicy i zawodowi z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Braniewa wraz ze swoim komendantem zadbali nie tylko o atrakcje dla dzieci i dorosłych, ale też czynnie włączyli się do licytacji na scenie. Poszukiwacze skarbów z Warmińskiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego szukali tym razem pieniędzy na wsparcie leczenia dziewczynki. Braniewskie Centrum Kultury, lokalni artyści grali i śpiewali wysyłając ze sceny dobrą energię do uczestników. Akcja zakończyła się zebraniem ponad 125 tys. zł.

- Na rynku we Fromborku stał się cud - podsumowują akcję organizatorzy i dodają - Po takim zastrzyku pozytywnej energii walka z chorobą musi zakończyć się zwycięstwem.

Podziękowaniem za akcję był serdeczny uśmiech Poli, która wraz z rodzicami na krótko odwiedziła fromborski rynek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Pierwsza miłość, odcinek 3460 ZWIASTUN. Mateusz złapie ranną Martę w lesie! Emilka ucieknie i zostawi przyjaciółkę na łaskę szaleńca
Sonda
Wybierasz się do kina na film Patryka Vegi "Niewidzialna Wojna"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE