Rolnik spod Pieniężna  znalazł balon. Sprawę badają odpowiednie służby

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie jest ilustracją tekstu.

Rolnik spod Pieniężna znalazł balon. Sprawę badają odpowiednie służby

2023-06-30 19:03

Mieszkaniec gminy Pieniężno na swojej posesji znalazł w piątek, 30 czerwca przedmiot przypominający balon. Od razu zawiadomił policję, która pojechała na miejsce zdarzenia i potwierdziła znalezisko.

Wojna na Ukrainie i hybrydowe działania zaczepne Rosji zwiększają czujność mieszkańców naszego kraju. W piątek 30 czerwca mieszkaniec gminy Pieniężno poinformował Komendę Powiatową Policji w Braniewie, że na swojej posesji znalazł podejrzanie wyglądający przedmiot przypominający balon, który mógł przylecieć znad do Polski znad Obwodu Królewieckiego.

- Po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce udali się funkcjonariusze policji, którzy potwierdzili znalezisko, o którym natychmiast poinformowane zostały służby wojskowe – mówi st. post. Justyna Romańczuk, rzecznik prasowy braniewskiej komendy.

Do sprawy na swoim Twitterze odniosło się Ministerstwo Obrony Narodowej.

Według wstępnych ustaleń znaleziony dziś w powiecie braniewskim obiekt to balon meteorologiczny. Sprawę obecnie badają odpowiednie służby.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Amerykanie na poligonie w Drawsku Pomorskim
Sonda
Wpierasz Ukrainę odkąd wybuchła tam wojna?