Ruszył program inwestycji startegicznych w powiecie braniewskim

i

Autor: fanpejdż Starostwo Powiatowe w Braniewie Ruszył program inwestycji startegicznych w powiecie braniewskim

Ruszył program inwestycji startegicznych w powiecie braniewskim

2022-07-29 10:11

Zarząd Powiatu Braniewskiego przystąpił do programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Jest to piąta edycja przeznaczona na rozwój stref przemysłowych

Wniosek został złożony na modernizacje drogi powiatowej 1314N na ul. Szkolnej w Braniewie. Celem inwestycji jest poprawa warunków komunikacyjnych w zakresie obsługi ruchu drogowego na dojeździe od drogi wojewódzkiej 507 do terminala intermodalnego Cargosped Braniewo. Efektem przedsięwzięcia będzie rozwój stref przemysłowych miasta związanych z działalnością terminala, zwiększenie przepustowości korytarza drogowego i usprawnienie korytarza.

– Droga powiatowa nr 1314N odc. ulicy Szkolnej w Braniewie wymaga modernizacji, obejmującej przede wszystkim wzmocnienie konstrukcji i dostosowanie nośności do transportu ciężkiego. Modernizacja wskazanego odcinka drogi stanowi element zrównoważonego rozwoju, w ramach którego Powiat Braniewski prowadzi od kilku lat, systematyczne naprawy ważnych komunikacyjnie szlaków, łączące istotne obszary o znaczeniu gospodarczym i społecznym mówi – mówi Wicestarosta Braniewski Mirosław Kudliński.

Tragiczny wypadek przy Dworcu Wileńskim. 19-latek wjechał w mężczyznę na przystanku

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Zdaje ci się, że jesteś mądry? Udowodnij zdobywając choć 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym wieku Konrad Mazowiecki sprowadził Krzyżaków do Polski?