Samorządy powiatu braniewskiego otrzymały zapasy tabletek z jodem potasu

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Samorządy powiatu braniewskiego otrzymały zapasy tabletek z jodem potasu

2022-10-03 6:24

Tabletki dotarły do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie w ramach działań z zakresu zarządzania kryzysowego i ochrony ludności, a następnie zostały dostarczane przez strażaków do punktów wskazanych przez samorządy powiatu braniewskiego.

Służby informują, że dystrybucja jodku potasu to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego. To odpowiedź na napiętą sytuację w stosunkach Rosja- reszta świata. Odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski.

Służby przygotowują się, ale uspokajają

Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa uspokajają, że w obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. MSWiA opracowało i przygotowało również specjalną broszurę informacyjną, która zawiera m.in. informacje medyczne. Główny cel to aby na wypadek skażenia radioaktywnego, zabezpieczyć organizm przed przyjęciem „złego” jodu. Podkreślają też, że profilaktyczne przyjmowanie jodku potasu na własną rękę jest odradzane przez lekarzy i specjalistów

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Ukraina składa wniosek o dołączenie do NATO. Całe wystąpienie.
Sonda
Czy podoba Ci się narracja "Wiadomości" TVP względem Rosji?