Słoń wystawiony w Muzeum Ziemi Braniewskiej

i

Autor: arch TMB

"Słoń" wystawiony w Muzeum Ziemi Braniewskiej

2020-12-21 23:57

To była i będzie przedświąteczna niespodzianka. W Muzeum Ziemi Braniewskiej zaprezentowany został spektakl jednego aktora. Sztuka-monodram pt. „Słoń” to historia człowieka, który przebywa w celi śmierci, skazany za pochodzenie. Na żywo z powodu pandemii spektakl mogło zobaczyć tylko 5 osób. We wtorek (22 grudnia) zaprezentowany zostanie on-line.

Zaprezentowana sztuka-monodram pt. „Słoń” została napisana przez Łukasza Staniszewskiego z Olsztyna - pisarza, dramaturga i twórcy scenariuszy słuchowisk radiowych. Spektakl przedstawia historię człowieka, który przebywa w celi śmierci. Skazany za pochodzenie, wspomina swoje życie, które dostało się w tryby totalitarnej machiny śmierci. Z monodramem wystąpił Dariusz Siastacz, znany polski aktor teatralny i filmowy, obecnie członek zespołu Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

- Bardzo byliśmy zadowoleni z propozycji przedstawienia tejże sztuki u nas w Braniewie. Dla naszego stowarzyszenie była to okazja do zbliżenia się ze sobą ludzi kultury, gdyż zarówno teatry jak i muzea pracują w jednej branży. Niestety znajdują się one obecnie w trudnej sytuacji ekonomicznej. Kiedy koronawirus zaczął szaleć po świecie to wówczas: teatry, festiwale, kina, a nawet muzea szybko przenosiły się do internetu. Dla wielu twórców internet zaczął być jedynym środkiem do kontaktu z odbiorcą – mówi Zbigniew Kędziora, szef Muzeum Ziemi Braniewskiej I Towarzystwa Miłośników Braniewa

Na żywo z powodu pandemii spektakl mogło zobaczyć tylko 5 osób. Pozostałym odbiorcom monodram zostanie zaprezentowany on line.

- Tych, którzy nie mogli razem z nami oglądnąć spektaklu na żywo – Towarzystwo Miłośników Braniewa zaprasza do obejrzenia tego spektaklu teatralnego już we wtorek (22 grudnia od godziny 12.00) na naszej stronie internetowej. Zapraszamy do teatru online – mówi Zbigniew Kędziora.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Jak dawniej obchodzono święta na Warmii?

Jak dobrze znasz polskie kolędy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Dzisiaj w Betlejem, dzisiaj w Betlejem...