Strażacy z Braniewa po raz kolejny wsparli walczącą Ukrainę

2023-06-19 8:05

Strażacy z Braniewa po raz kolejny wsparli walczącą Ukrainę, konkretnie swoich ukraińskich kolegów. Tym razem za pośrednictwem akcji pod hasłem „Charytatywny Ultramaraton Kolarski 500 km Plus” przekazali w darze artykuły medyczne.

Uczestnicy 7. edycji „Charytatywnego Ultramaratonu Kolarskiego 500 km Plus” odwiedzili Braniewo w sobotę, 17 czerwca. Tu był kolejny przystanek na trasie, która pokonują od 15 czerwca. Wyjechali z Warszawy, a na koniec dotarli także 17 czerwca do Malborka.

Przystanek Braniewo

W Braniewie kolarze mogli odpocząć, a także skorzystać z przygotowanego dla nich poczęstunku. Uczestnikami rajdu byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Pomoc walczącej Ukrainie

Celem trasy „500 km plus na rowerach” jest pomoc strażakom z Ukrainy, a dokładnie zbiórka artykułów medycznych i higienicznych, dlatego też strażacy z Braniewa podczas wizyty przekazali na ten cel zebrane wcześniej artykuły medyczne.

Rajd „500 km plus na rowerach” został objęty patronatem przez Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej oraz patronatem honorowym przez Wojewodę Pomorskiego oraz Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie
Sonda
Lubisz relaks nad wodą?