strażak

i

Autor: www.pixabay.com Strażacy z powiatu braniewskiego pomagają w dowozie na szczepienia

Strażacy z powiatu braniewskiego pomagają w dowozie na szczepienia

2021-03-15 10:53

Rycerze św. Floriana z terenu powiatu braniewskiego w ramach ogólnopolskiej akcji szczepień przeciw COVID-19 pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie

Transport przeznaczony jest dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami i mających trudności z dostępem do punktu szczepień (osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Akcja prowadzona jest we współpracy z punktami szczepień oraz jednostkami samorządu terytorialnego. Gminy wskazują potrzeby i przekazują je bezpośrednio strażakom-ochotnikom, którzy z wykorzystaniem pojazdów pożarniczych realizują transport mieszkańców.

Na podstawie podpisanej deklaracji ochotnicze straże pożarne jak również strażacy z Państwowej Straży Pożarnej będą udzielali pomocy w przypadku problemów logistycznych, dojazdowych czy komunikacyjnych dla osób udających się na szczepienia.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Florystka roku - Małgorzata Szwakiel

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest: