Świętowanie warenyków z dzyndzałkami

i

Autor: www.pixabay.com Nie dość, że będzie ciekawie, to jeszcze i smacznie.

Świętowanie warenyków z dzyndzałkami

2021-11-26 18:42

"Świętowanie warenyków z dzyndzałkami" - to hasło ciekawego i smacznego zarazem wydarzenia, które odbędzie się w grudniu w Lelkowie.

Warenyki i dzyndzałki to ukraińskie i warmińskie odpowiedniki pierogów. Natomiast “Świętowanie warenyków z dzyndzałkami” to nazwa projektu, który będzie realizowany w Lelkowie. To zadanie pozwoli na poznanie kultury mniejszości ukraińskiej i Warmiaków.

Lelkowska różnorodność

Lelkowo znajduje się na terenie geograficznej krainy nazywanej Warmią, a obecnie to miejscowość w powiecie braniewskim, w której żyje wielu przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Polsce ( najwyższy wskaźnik). Stąd pomysł na takie wielokulturowe przygotowania do świąt.

Warenyki, dzyndzałki, pierogi

“Świętowanie warenyków z dzyndzałkami” to wspólny projekt Stowarzyszenia “Bocian” z Lelkowa, lelkowskiego koła Związku Ukraińców w Polsce, Koła Gospodyń Wiejskiech “Pograniczanki” z Zagaj, Urzędu Gminy w Lelkowie i Gminnego Centrum Kultury. W programie przewidziano warsztaty kulinarne zarówno z gotowania potraw ukraińskich jak i potraw warmińskich. Będą też koncerty oraz wieczornice (18 grudnia) i wieczernice (11 grudnia) połączone z degustacją potraw. Projekt potrwa od 06 grudnia do 18 grudnia.

Polecany artykuł:

Braniewski Jarmark Mikołajkowy

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Piosenki świąteczne 2021 - najlepsze propozycje, które umilą czas

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?