Szczęśliwy finał poszukiwań 82-latka. Mężczyzna zgubił się w lesie

i

Autor: www.pixabay.com Meżczyzna pojechał do lasu ciągnikiem i nie mógł znaleźć drogi powrotnej

Szczęśliwy finał poszukiwań 82-latka. Meżczyzna zgubił się w lesie

2020-10-23 12:17

O zaginięciu krewnego poinformowała policję zaniepokojona rodzina. 82-letni mężczyzna pojechał ciągnikiem do pobliskiego lasu znajdującego się w pobliżu miejscowości Giedawy w gminie Lelkowo i miał wrócić do miejsca zamieszkania, lecz do niego nie dotarł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 82-latka. Do działań skierowano: policjantów prewencji, strażaków ochotników, pracowników lasów państwowych oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przy udziale noktowizorów, kamer termowizyjnych oraz drona włączyli się w akcję poszukiwawczą. W sumie w poszukiwania zaangażowano 12 funkcjonariuszy policji, 2 zastępy OSP Lelkowo, 3 patrole Straży Granicznej z Grzechotek i Kętrzyna oraz dwóch pracowników Lasów Państwowych. To właśnie dzięki współpracy z nimi policyjne poszukiwania zakończyły się sukcesem.

- Mężczyzna został odnaleziony w lesie, był jak oświadczył przemoczony i głodny. 82-latek prosił, iż chce jedynie wrócić do domu. Mężczyzna został przekazany przez policjantów swoim krewnym, a jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie.

nawierty - szukają zamku krzyżackiego w Elblągu
Sonda
Jaką przyszłość emerytów w Polsce wolisz: