Szkolenie na wodach Zalewu Wiślanego

i

Autor: MH Zmienna pogoda nie ułatwiała działań ratownikom.

Szkolenie na wodach Zalewu Wiślanego

2022-09-30 5:45

Z inicjatywy braniewskich strażaków na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się ćwiczenia ratownicze pod hasłem „Iren II 2022”. Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie dwóch jednostek pływających w pobliżu portu w Nowej Pasłęce.

Ćwiczenia ratownicze służb i podmiotów w zakresie doskonalenia działań ratowniczych na wodach Zalewu Wiślanego odbyły się 29 września 2022 w pobliżu miejscowości Nowa Pasłęka w gminie Braniewo. Scenariusz ćwiczeń zakładał zderzenie dwóch jednostek pływających w odległości kilkuset metrów od linii brzegowej w pobliżu portu w Nowej Pasłęce.

Na szczęście to tylko ćwiczenia

W wyniku zderzenia doszło do pożaru jednej z jednostek pływających, a kilka osób znalazło się w wodzie.W porcie przygotowano punkt przyjęcia osób poszkodowanych, które zostały podjęte z wody na jednostki ratownicze służb uczestniczących w ćwiczeniach. Do działań ratowniczych oprócz strażaków zaangażowano m.in. Morską Służbę Poszukiwania i Ratownictwa, straż graniczną i policję. Szkolenie obserwowali samorządowcy, wśród których znaleźli się m.in wicewojewoda Piotr Opaczewski i starosta braniewski Karol Motyka. Na zakończenie przedstawiciele służb i obserwatorzy omówili przebieg ćwiczeń i wnioski, które nasunęły się w trakcie szkolenia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dzień chłopaka - Ewelina pyta i nie błądzi #2
Sonda
Czy pływaliście kiedyś jachtem, statkiem itp. po Bałtyku?