Szykuje się wielka zabawa w Nowej Pasłęce. Wiemy, gdzie będzie można bezpiecznie zaparkować

i

Autor: arch. Urząd Gminy Braniewo Parkingi udostępniane będą w kolejności od P1 do P4 w miarę wyczerpywania się wolnych miejsc.

Szykuje się wielka zabawa w Nowej Pasłęce. Wiemy, gdzie będzie można bezpiecznie zaparkować

2022-07-25 7:16

Dni Nowej Pasłęki i Święto Śledzia w jednym. To zaproszenie na sobotę 30 lipca. Świętowanie w Nowej Pasłęce połączone zostanie z jubileuszową XX edycją Międzynarodowych Regat Żeglarskich im. Jarka Rąbalskiego.

Dla tych, którzy pozostaną na lądzie organizatorzy przygotowali wiele różnych atrakcji, wśród których nie zabraknie artystycznych występów. Gwiazdami muzycznymi będą: Daria Marx oraz Mateusz Grędziński. Z myślą o najmłodszych uczestnikach wydarzenia zostanie stworzona strefa zabaw dla dzieci - powstanie ogromny dmuchany plac zabaw. Tradycyjnie nie zabraknie biesiady nad Zalewem Wiślanym, w trakcie której przewidziano: degustację potraw rybnych oraz gotowanie zupy rybnej na żywo.

Zorganizowano 4 parkingi

Aby ułatwić  możliwość dojazdu na miejsce imprezy i pozostawienia swojego auta w bezpiecznym miejscu gmina Braniewo zadbała o organizację parkingów na terenie Starej i Nowej Pasłęki. W tym roku udało się utworzyć 4 bezpłatne strefy do parkowania.Urzędnicy zachęcają do przyjazdu nie tylko drogą przez miejscowość Ułowo, ale także „betonówką” od strony ul. Królewieckiej. Zdecydowanie ułatwi  to uzupełnianie poszczególnych stref parkingowych z obu stron.

Na miejscu będzie policja

Parkingi będą oznaczone i ogrodzone, a dzięki współpracy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie z OSP Lipowina, Gronowo i Żelazna Góra – policjanci i strażacy będą  kierować w najwygodniejsze miejsca.

- Prosimy o dostosowywanie się do znaków parkowania swoich aut w miejscach do tego wyznaczonych. Spowoduje to płynny ruch w każdych godzinach podczas trwającego wydarzenia – apelują organizatorzy.

W całej miejscowości będą znajdowały się również tablice informacyjne z lokalizacją parkingów oraz pola koncertowego.

- Mamy wakacje, pogoda zapowiada się również sprzyjająca, więc zachęcamy do spaceru oraz przyjazdu rowerami. Kosze piknikowe, leżaki i koce również mile widziane - podpowiadają organizatorzy święta.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

762. Jarmark św. Dominika
Sonda
Co sądzisz o zdjęciach Dody?