Terytorialsi z Braniewa na froncie walki z koronawirusem

i

Autor: arch. 43blp Mobilny punkt drive-thru w Elblągu.

Terytorialsi z Braniewa na froncie walki z koronawirusem

2022-02-16 2:01

Średnio 120 osób dziennie wykonuje wymazy w mobilnym punkcie drive-thru w Elblągu. Wymazy pobierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Elbląski punkt drive-thru obsługiwany przez żołnierzy WOT jest czynny cały tydzień, w godzinach od 8:00 do 14:00. W przypadku większej liczby osób chcących wykonać wymaz próbki pobiera nawet trzech przeszkolonych żołnierzy. Wszystko odbywa się bez wysiadania z samochodu i zwykle bez konieczności dłuższego oczekiwania. Spokojniejsze są zwłaszcza weekendy.

- Aby skorzystać z drive-thru trzeba mieć przy sobie numer skierowania (zlecenia) od lekarza rodzinnego lub Sanepidu, ewentualnie podać swój numer PESEL oraz posiadać dowód osobisty. Testowanie odbywa się bez wysiadania z samochodu - wyjaśnia Wojciech Andrearczyk z 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie.

Z mobilnego punktu pobierania wymazów mogą korzystać jedynie osoby, które przyjadą w samochodzie (tak kierowcy, jak i ich pasażerowie). Nie wolno z samochodu wysiadać, nie można także przyjść pieszo.

Punkt wymazowy funkcjonuje na parkingu przy Hali Sportowo-Widowiskowej (Al. Grunwaldzka 135) w Elblągu.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

 

Eurowizja 2022 - piosenki z polskich preselekcji
Sonda
Czy wzywałeś kiedyś karetkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE