Terytorialsi z Warmii i Mazur wyróżnieni

i

Autor: 4W-MBOT Terytorialsi z Warmii i Mazur wyróżnieni

wojsko

Terytorialsi z Warmii i Mazur wyróżnieni [ZDJĘCIA]

2024-04-04 8:16

W Sali Widowiskowej Klubu Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu odbyło się podsumowanie działalności sportowej w Siłach Zbrojnych RP za 2023 r. „Gala Sportu Wojskowego”. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, na czele z dowódcą płk. Jarosławem Kowalskim.

Sport to bardzo istotna część działalności brygady. Jej żołnierze dbają o sprawność fizyczną na co dzień, a także uczestniczą w wielu zawodach sportowych. 4W-MBOT organizuje również zawody na terenie swojego regionu. Jednostka otrzymała podczas gali wyróżnienie za organizację mistrzostw w siatkówce, które odbyły się w ubiegłym roku w Ostródzie.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. gen. dyw. Sławomir Owczarek reprezentujący Dowódcę Generalnego RSZ, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. bryg. dr Krzysztof Stańczyk, Dowódca Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomasz Dominikowski, Zastępca Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni gen. bryg. Mariusz Chmielewski, ppłk Anna Kujtkowska reprezentująca Dowództwo Operacyjne RSZ, Zastępca Szefa Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych płk Jacek Perkowski, Dyrektor Departamentu Szkolnictwa Wojskowego pan Jakub Mykowski.

Zastępca Szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego gen. dyw. dr Dariusz Pluta nakreślił istotę współzawodnictwa w siłach zbrojnych.

- Sport wojskowy jest ściśle związany z obronnością. Współzawodnictwo sportowe kształtuje kompetencje liderskie, to trening przywództwa. Sportowa rywalizacja, szczególnie zespołowa, przyczynia się do budowania szczególnej więzi, do budowania ducha zespołu, co jest bardzo istotne w organizacji jaką stanowią siły zbrojne – powiedział.

opr. as

Dziecko wypadło z okna zmarło w szpitalu

Quiz. Wiedza z podstawówki. Sprawdź, czy masz większą wiedzę od ósmoklasisty

Pytanie 1 z 8
„0” jest liczbą całkowitą.