Trwa maj z egzaminami. Maturzyści zaczęli, ósmoklasiści kończą

i

Autor: arch. UM we Fromborku W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Fromborku sprawdza swoją wiedzę 33 uczniów.

Trwa maj z egzaminami. Maturzyści zaczęli, ósmoklasiści kończą

2022-05-25 23:34

W szkołach podstawowych powiatu braniewskiego trwa “mała matura”. Uczniowie klas ósmych zdają egzaminy końcowe czyli pisemne testy kończące pierwszy etap ich edukacji szkolnej.

Egzamin ósmoklasisty to pisemny test kończący pierwszy etap edukacji – szkołę podstawową. Jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. W tym roku odbywa się od 24 do 26 maja.

"Mała matura"

Uczniowie klas ósmych w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Fromborku - podobnie jak reszta ich rówieśników w całej Polsce - rozpoczęli egzaminy we wtorek (24.05.2022) testem z języka polskiego. W środę (25.05.2022) zdawali matematykę, a w czwartek przystąpią do egzaminu z języka obcego nowożytnego. Większość uczniów klas ósmych powiatu braniewskiego wybiera w tym wypadku język angielski. W Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika we Fromborku swoją   wiedzę sprawdza w tym roku 33. uczniów.

Nie można nie zdać

Egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać, ale warto zrobić to jak najlepiej, bo od jego wyniku zależy w dużym stopniu to, czy uczeń zostanie przyjęty do wymarzonej szkoły średniej. Za wszystkich ósmoklasistów trzymamy kciuki!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Ósmoklasiści zaskoczeni przez Zemstę Fredry. „Było fifty fifty"
Sonda
Czy zajęcia na strzelnicy to dobry pomysł?