Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków

i

Autor: KMP Elbląg Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków

Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków

2022-03-09 9:43

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi pewnemu 44-letniemu kierowcy z terenu powiatu braniewskiego. W trakcie przeszukania zabezpieczono łącznie blisko 100 gramów amfetaminy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego dozór oraz poręczenie majątkowe. Czynności w tej sprawie trwają.

Braniewscy policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego zatrzymali nadjeżdżające bmw. Podczas kontroli siedzący za kierownicą 44-latek zachowywał się nerwowo, reagując z opóźnieniem na wydawane przez funkcjonariuszy polecenia. Chwilę później policjanci poznali powód takiego zachowania mężczyzny.

Użyty przez funkcjonariuszy tester wykazał, że kierowca może być pod działaniem narkotyków. Policjanci dokładnie sprawdzili pojazd 44-latka, a także jego mieszkanie. Łącznie zabezpieczono prawie 100 gramów amfetaminy.

Mężczyzna z miejsca kontroli trafił do policyjnej celi, a sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 44-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co przewidziano karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Co więcej, jeśli badania laboratoryjne potwierdzą, że prowadził auto znajdując się pod działaniem zabronionych substancji - odpowie za kolejne przestępstwo.

Program Niezapomniani ma 100 tysięcy fanów. Specjalny odcinek

Quiz na prawdziwego Polaka. Test z patriotyzmu

Pytanie 1 z 10
W 1834 roku anonimowo ukazał się Kordian Juliusza Słowackiego. W którym mieście miało to miejsce