W Braniewie odbędzie się kolejna edycja Ukraińskich Barw Pogranicza

i

Autor: arch. BCK

W Braniewie odbędzie się kolejna edycja Ukraińskich Barw Pogranicza

2022-10-19 23:56

W październiku w Braniewie odbędą się "Ukraińskie Barwy Pogranicza". To cykliczna impreza miejscowego koła Związku Ukraińców, która ma służyć integracji społeczności ukraińskiej i zaprezentować Polakom ich kulturę.

Już w ten weekend ( 21/22.10.2022 ) w Braniewie odbędą się Ukraińskie Barwy Pogranicza. To cykliczne wydarzenie artystyczne miejscowego koła Związku Ukraińców, które ma służyć integracji społeczności ukraińskiej i zaprezentować Polakom ich kulturę. Impreza odbędzie się w Braniewskim Centrum kultury. W programie m.in. warsztaty z ukraińskiego dziedzictwa kulturowego, pokazy filmowe i koncerty. W sobotę przed braniewską publicznością wystąpi m.in. zespół folkowo – rockowy „Słowiany” z Krakowa. Wstęp na spotkania w ramach Ukraińskich Barw Pogranicza będzie wolny.

Piątek (21.10.2022) godz. 17:00

  • warsztaty z ukraińskiego dziedzictwa kulturowego,
  • projekcja filmu w reż. P. Majstrenko „Ukraino, oto gdzie są Twoi synowie”.

Sobota (22.10.2022) godz. 15:00

  • koncert zespołu folk – rockowego „Słowiany” z Krakowa,
  • kozacki stand-up – Yuri Tokar,
  • koncert: Amelia Kuształa, uczestniczka programu "The Voice Kids”,
  • pieśni Ukrainy – kapela Bandurzystek.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Z ogarniętej wojną Ukrainy do Cyrku Zalewski
Sonda
Jakie imię wybrałbyś dla swojego dziecka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE