W Braniewie wszystko się zaczęło

i

Autor: Tomasz Sielicki burmistrz Braniewa/facebook.com Utytułowanej lekkoatletce podziękowało rodzinne miasto.

W Braniewie wszystko się zaczęło

2022-10-27 12:26

W Braniewie wszystko się zaczęło - przyznaje pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska, polska utalentowana lekkoatletka specjalizująca się w biegach długodystansowych. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych.

Ostatni sukces Aleksandra Lisowska odniosła w sierpniu 2022 roku, zdobywając w Monachium złoto na Mistrzostwach Europy  i brązowy krążek w biegu drużynowym. Mieszkańcy Braniewa są z niej dumni, a Ona odwdzięcza się im sukcesami i pamięcią.

- Tutaj tak naprawdę zaczęła się moja historia biegowa, która trwa do dziś. Bardzo się cieszę, że jestem Braniewianką i tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki. Mój talent biegowy jako pierwsi zauważyli nauczyciele: Tomasz Klimczak i Robert Mieczaniec, którym jestem ogromnie wdzięczna za wsparcie - mówi lekkoatletka.

Aleksandra Lisowska została zaproszona na obrady XXXIX Sesji Rady Miejskiej i tam burmistrz Tomasz Sielicki oraz przewodniczący rady Dariusz Frąckiewicz – w imieniu mieszkańców – podziękowali jej za liczne osiągnięcia na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz za rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku Braniewa.

- Droga Olu, w imieniu Twoich najwierniejszych i najzagorzalszych kibiców - mieszkańców Braniewa, serdecznie dziękuję. Zdobywając medal mistrzostw Europy w Maratonie jako pierwsza polska zawodniczka na stałe zapisałaś się w historii polskiej lekkoatletyki. Z całych sił dopingujemy Cię i trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój oraz kolejne sukcesy- powiedział burmistrz Tomasz Sielicki, wręczając Aleksandrze Lisowskiej kwiaty i symboliczny klucz do bram miasta.

Aleksandra Lisowska urodziła się w Braniewie 12 grudnia 1990 roku. Początki jej kariery sportowej też związane są z Braniewem. Po rozpoczęciu studiów trenowała w AZS UWM w Olsztynie. Obecnie jest żołnierzem. Służy w Marynarce Wojennej RP. Specjalizuje się w biegach długodystansowych

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?
Sonda
Interesujesz się tym, co dzieje się na świecie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE