W Braniewie wszystko się zaczęło

i

Autor: Tomasz Sielicki burmistrz Braniewa/facebook.com Utytułowanej lekkoatletce podziękowało rodzinne miasto.

W Braniewie wszystko się zaczęło

2022-10-27 12:26

W Braniewie wszystko się zaczęło - przyznaje pochodząca z Braniewa Aleksandra Lisowska, polska utalentowana lekkoatletka specjalizująca się w biegach długodystansowych. Na swoim koncie ma wiele sukcesów sportowych.

Ostatni sukces Aleksandra Lisowska odniosła w sierpniu 2022 roku, zdobywając w Monachium złoto na Mistrzostwach Europy  i brązowy krążek w biegu drużynowym. Mieszkańcy Braniewa są z niej dumni, a Ona odwdzięcza się im sukcesami i pamięcią.

- Tutaj tak naprawdę zaczęła się moja historia biegowa, która trwa do dziś. Bardzo się cieszę, że jestem Braniewianką i tutaj stawiałam swoje pierwsze kroki. Mój talent biegowy jako pierwsi zauważyli nauczyciele: Tomasz Klimczak i Robert Mieczaniec, którym jestem ogromnie wdzięczna za wsparcie - mówi lekkoatletka.

Aleksandra Lisowska została zaproszona na obrady XXXIX Sesji Rady Miejskiej i tam burmistrz Tomasz Sielicki oraz przewodniczący rady Dariusz Frąckiewicz – w imieniu mieszkańców – podziękowali jej za liczne osiągnięcia na szczeblu krajowym i międzynarodowym oraz za rozpowszechnianie pozytywnego wizerunku Braniewa.

- Droga Olu, w imieniu Twoich najwierniejszych i najzagorzalszych kibiców - mieszkańców Braniewa, serdecznie dziękuję. Zdobywając medal mistrzostw Europy w Maratonie jako pierwsza polska zawodniczka na stałe zapisałaś się w historii polskiej lekkoatletyki. Z całych sił dopingujemy Cię i trzymamy kciuki za Twój dalszy rozwój oraz kolejne sukcesy- powiedział burmistrz Tomasz Sielicki, wręczając Aleksandrze Lisowskiej kwiaty i symboliczny klucz do bram miasta.

Aleksandra Lisowska urodziła się w Braniewie 12 grudnia 1990 roku. Początki jej kariery sportowej też związane są z Braniewem. Po rozpoczęciu studiów trenowała w AZS UWM w Olsztynie. Obecnie jest żołnierzem. Służy w Marynarce Wojennej RP. Specjalizuje się w biegach długodystansowych

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Gdzie trzymać pieniądze - w skarpecie czy na koncie?
Sonda
Interesujesz się tym, co dzieje się na świecie?