W Braniewie wystąpili rozśpiewani policjanci

i

Autor: arch. KPP Braniewo Chór Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego wystąpił na scenie Braniewskiego Centrum Kultury.

W Braniewie wystąpili rozśpiewani policjanci

2022-11-24 7:57

Rozśpiewani policjanci. Tacy są niewątpliwie członkowie chóru policji garnizonu warmińsko – mazurskiego. Już po raz drugi zaprezentowali się w Braniewie. Tym razem wystąpili na scenie Braniewskiego Centrum kultury z koncertem pieśni patriotycznych.

„Dar wolności i niepodległości to Orzeł w koronie… - Uwierz Polsko” pod takim hasłem we wtorek (22.11.2022r.) w Braniewskim Centrum Kultury odbył się koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego.

Przybyli ułani...

Podczas koncertu zorganizowanego  z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości zespół  zaprezentował  utwory inspirowane wydarzeniami z okresu II Wojny Światowej oraz starsze, które wykonano  w nowoczesnej interpretacji. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć między innymi takie utwory jak: „Marsz, marsz Polonia”, „Przybyli ułani”, „Czerwone Maki na Monte Casino”.

Rozśpiewani policjanci

Chór Policji Garnizonu Warmińsko – Mazurskiego, który  powstał w 2016 roku działa pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie. Dyrygentką chóru i opiekunem muzycznym jest Małgorzata Górska-Dubowik. Wszyscy uczestnicy chóru to czynni funkcjonariusze policji - zarówno początkujący jak również doświadczeni policjanci z ponad 20-letnim stażem służby. Część z tych osób w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, pozostali to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach, a teraz zapomniana pasja rozkwita w nich na nowo.

Śpiewają i grają

Częścią chóru Policji Garnizonu Warmińsko - Mazurskiego jest również  czteroosobowy zespół muzyczny pod kierownictwem kom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Zajechał drogę i doprowadził do kolizji. Wszystko się nagrało
Sonda
Czy obawiasz się ataków hakerskich?