W braniewskim Hosianum będą nowe okna

i

Autor: arch. Starostwo Powiatowe w Braniewie Okna, które w tej chwili są w budynku są już w złym stanie technicznym.

W braniewskim Hosianum będą nowe okna

2022-06-03 23:42

Jest zgoda konserwatora zabytków. W braniewskim Hosianum będą nowe okna. Te, które w tej chwili są w budynku są już w złym stanie technicznym.

Zespół Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego w Braniewie otrzymał zgodę od Warmińsko - Mazurskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na "odtworzenie stolarki okiennej elewacji frontowej w zabytkowym budynku dawnego Kolegium Jezuickiego".

Konserwator wydał zgodę

Szkoła wystąpiła o taką zgodę, bo chce zrealizować projekt dotyczący „Rekonstrukcji stolarki okiennej w zabytkowym budynku dawnego Kolegium Jezuickiego", w którym to funkcjonuje obecnie placówka.Teraz szkoła przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Braniewie będzie ubiegać się o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Okna, które w tej chwili są w budynku są już w złym stanie technicznym.

Piękna historia

Kolegium jezuitów w Braniewie (Collegium Hosianum)  to pierwsza tego typu w Polsce uczelnia jezuicka, prowadzona w Braniewie od 1565. Od 1964 kontynuowana jest tu znów nauka, już tylko w zakresie szkoły zawodowej i średniej. Współcześnie obiekt jest siedzibą Zespołu Szkół Zawodowych im. Jana Liszewskiego oraz Muzeum Ziemi Braniewskiej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Najlepszy Koncert Świata VOX FM - Gdynia 2022
Sonda
Lubisz serial "Daleko od szosy"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE