W Pieniężnie  powstał jeden z 12 murali poświęconych setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zobacz jak wygląda!

i

Autor: arch. UM Pieniężno O lokalizacji muralu zadecydowali mieszkańcy Pieniężna głosując za pomocą specjalnej ankiety.

W Pieniężnie powstał mural poświęcony setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Zobacz jak wygląda!

2020-10-26 10:03

Historyczny mural w Pieniężnie powstał na budynku Urzędu Miejskiego. O lokalizacji muralu poświęconego pamięci bohaterów 1920 r. zadecydowali mieszkańcy. Do 30 listopada 2020 roku w całej Polsce ma powstać 12 murali. W Pieniężnie pojawił się dzięki staraniom Stowarzyszenia "Wewa", które na realizację przedsięwzięcia otrzymało dofinansowanie z MON.

W Pieniężnie powstał jeden z 12 murali poświęconych setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej. Jest to dzieło absolwentów Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu Sebastiana Skarżyńskiego i Przemysława Wójciaka. Jest to pierwsze działanie projektu pod hasłem “Warmińskie Pieniężno pamięta o Cudzie nad Wisłą”, realizowanego przez Stowarzyszenie “Wewa” działające przy MDK w Pieniężnie. Przedsięwzięcie  w 90 % dofinansował Minister Obrony Narodowej.

- W planach mamy jeszcze pokaz mappingu patriotycznego. O terminie poinformujemy w najbliższych dniach. Z uwagi na rygory sanitarne mapping będzie można obejrzeć wyłącznie na gminnych kanałach internetowych – informuje Krzysztof Kisiel ze Stowarzyszenia “Wewa”.

Strajk Kobiet w Łodzi

Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?

Pytanie 1 z 1
Dowód osobisty z odciskiem palców - dobry pomysł?