W powiecie braniewskim rusza  „Bezpieczna droga do szkoły”

i

Autor: www.pixabay.com W okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli.

W powiecie braniewskim rusza „Bezpieczna droga do szkoły”

2022-09-01 7:14

Na drogach powiatu ruszyły policyjne działania pod hasłem „Bezpieczna droga do szkoły”. Oznacza to, że okolicach szkół pojawi się więcej policyjnych patroli, których głównym zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo szczególnej grupy użytkowników ruchu drogowego - dzieci i młodzieży.

Tak jak każdego roku wrzesień to miesiąc, w którym policjanci w sposób szczególny skupiają się na uczniach. W trakcie trwania działań „Bezpieczna droga do szkoły” funkcjonariusze „drogówki” nadzorują przejścia dla pieszych, sprawdzają  jak kierowcy wywiązują się z obowiązków wobec pieszych i stosują się do przepisów ruchu drogowego.

Bezpieczna droga do szkoły

Pierwszy miesiąc nauki to także czas, w którym policjanci sprawdzają stan techniczny oraz wyposażenie tych pojazdów, które dowożą dzieci do szkół. Policjanci będą też przyglądać się, w jaki sposób rodzice przewożą swoje pociechy, Wyegzekwują również obowiązek używania pasów bezpieczeństwa W szkolnych murach uczniowie będą mogli spotkać dzielnicowych i profilaktyków, którzy chcą utrwalać wśród najmłodszych pożądane, odpowiedzialne zachowania w drodze do szkoły oraz w czasie powrotów do domów. Funkcjonariuszom będzie oczywiście towarzyszyła Pola, policyjna „pomocniczka”  spotkań edukacyjnych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Zakończenie akcji "Wakacje po polsku" – ekipa VOX FM na słonecznej Mierzei Wiślanej
Sonda
Boisz się powrotu nauki zdalnej do szkół?