W tej szkole o Senacie wiedzą i opowiedzą innym. Zaglądamy do SP 3 w Braniewie

i

Autor: arch. SP3 w Braniewie Wystawa „Senat RP wczoraj i dziś” opracowana została przez historyka prof. Jerzego Kochanowskiego.

W tej szkole o Senacie wiedzą i opowiedzą innym. Zaglądamy do SP 3 w Braniewie

2022-05-30 6:17

„Senat RP wczoraj i dziś” to tytuł wystawy plenerowej, którą możemy oglądać na dziedzińcu Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie. To placówka im. Senatu RP.

Wystawa „Senat RP wczoraj i dziś” opracowana została przez historyka prof. Jerzego Kochanowskiego. Prezentuje nie tylko podstawowe informacje o Senacie RP, ale też szczegóły nieznane szerokiemu gremium odbiorców. Przybliża historię Izby od czasów jej powstania do współczesnych.

„Senat RP wczoraj i dziś”

Prezentowane są kolejno: Senat Staropolski i czasy rozbiorów, dwudziestolecia międzywojennego, wątpliwości co do istnienia Izby i jej uprawnień, wybory do Sejmu i Senatu, działalność parlamentarna i pozaparlamentarna senatorów, różnorodność ówczesnego Senatu. Można również poznać losy senatorów w czasie wojny i okresie powojennym, a także odrodzenie Izby w 1989 r. i jej działalność w czasach współczesnych. Szczególnie wiele miejsca poświęcono Senatowi w okresie II RP, kiedy to na mocy konstytucji marcowej z 1921 r. powrócono do przedrozbiorowej tradycji dwuizbowego parlamentu.

Wystawa jest w Braniewie

Ekspozycję pod hasłem „Senat RP wczoraj i dziś” można oglądać do poniedziałku 06.06.2022 r. na dziedzińcu braniewskiej “Trójki” w godz. od 8.00 do 18.00 w dni nauki szkolnej. Początkowo planowano uroczyste zamknięcie wystawy na   środę 01 czerwca, ale udało się ten termin przedłużyć o kilka dni.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Monika Pyrek szuka swoich następców. Ciekawa akcja mistrzyni
Sonda
Czy interesujesz się historią Polski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE