Wakacje u braniewskich czołgistów

i

Autor: MH

Wakacje u braniewskich czołgistów

2023-07-18 10:26

9 Braniewska Brygada Kawalerii Pancernej rozpoczęła kolejne w tym roku szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z czołgistami z Braniewa wakacje w wojsku spędzi 150. ochotników.

W poniedziałek, 17 lipca w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczęło się szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Braniewo - Elbląg

To ważny dzień zarówno dla ochotników, którzy rozpoczynają swoją przygodę z wojskiem, jak i dla 9 brygady. Na szkoleniu wojskowym zdecydowało się spędzić jeden z wakacyjnych miesięcy 150 osób. Jest to w historii 9 brygady wyjątkowe wcielenie ochotników, bo odbyło się po raz pierwszy na bazie 3 batalionu czołgów w Elblągu.

Przygoda z wojskiem

- Chcę wykorzystać wakacje produktywnie - mówi Michał z Pruszkowa, który studiuje kryminologię i kryminalistykę, a w przyszłości chce służyć w Żandarmerii Wojskowej.

30 procent ochotników to przedstawicielki płci pięknej. Każda z pań ma swój cel do zrealizowania. Dla jednych jest to przygoda, dla innych chęć zdobycia nowych doświadczeń i nowej profesji.

- Mój mąż jest żołnierzem. Zainteresowało mnie to co on robi i dlatego chcę poznać wojsko od środka - mówi Judyta z Elbląga.

Pierwszy dzień minął bardzo szybko. Na początek były formalności, umundurowanie, zakwaterowanie. Przed nimi 4 tygodnie szkolenia, które zakończy się wojskową przysięgą.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Komunikacyjna rewolucja w Świnoujściu
Sonda
Czy po zakończeniu wojny Rosja i Ukraina podadzą prawdziwe dane o własnych stratach?