Weekend cudów w powiecie braniewskim

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Jedną z paczek przygotowali strażacy z Braniewa.

Weekend cudów w powiecie braniewskim

2022-12-12 9:36

Weekend cudów po raz kolejny wydarzył się w powiecie braniewskim. Wolontariusze „Szlachetnej paczki” z Braniewa mieli „pełne ręce roboty”. Paczki trafiły do 18. potrzebujących rodzin.

Sztab akcji „Szlachetna paczka” funkcjonował w Komendzie Hufca ZHP w Braniewie. To stamtąd wyruszały samochody z prezentami i wolontariusze z darczyńcami. Paczki trafiły do 18. potrzebujących rodzin.

- I piękne jest to, że zgodnie z założeniem „paczka w paczce” jedną paczkę przygotowywała grupa osób - mówi Katarzyna Pawlicka, liderka „Szlachetnej paczki” w Braniewie, na co dzień komendantka harcerzy z Braniewa.

I tak w tym roku jedna z rodzin obdarowana została przez grupę zuchów i harcerze z Braniewa. Po raz pierwszy do akcji „Szlachetna paczka” włączyli się także strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie na czele z komendantem bryg. Ireneuszem Ścibiorkiem. Wybrali rodzinę, zorganizowali wewnętrzną zbiórkę i zrealizowali listę prezentów. Paczka była „słusznych” rozmiarów, bo potrzebująca mieszkanka powiatu braniewskiego potrzebowała m.in. lodówki.

Paczka w drodze

W sobotę 10 grudnia br. strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie wraz z wolontariuszkami braniewskiego sztabu „Szlachetnej paczki” dostarczyli prezenty pod wskazany adres. Oprócz lodówki w paczkach znalazły się: artykuły spożywcze i środki czystości. W trakcie spotkania nie zabrakło ciepłych i wzruszających słów oraz życzeń na zbliżające się święta. Strażacy przy okazji zrobili szybki przegląd mieszkania pod względem bezpieczeństwa pożarowego i obiecali wrócić jeszcze przed świętami z kolejnym prezentem: czujką dymu, która ich zdaniem będzie spełniała funkcję „anioła stróża” w domu mieszkanki powiatu braniewskiego nie tylko w nadchodzące święta, ale przez cały rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

O Choinka VOX FM! Magda rozpakowuje swój prezent
Sonda
Ty też przygotowujesz świąteczne potrawy wcześniej?