Braniewo

i

Autor: MH Wykłady, spotkania i prelekcje. Chcą pokazać wielowiekowe tradycje Braniewa i powiatu

Wykłady, spotkania i prelekcje. Chcą pokazać wielowiekowe tradycje Braniewa i powiatu

2021-03-22 12:31

Takie plany mają członkowie Towarzystwa Miłośników Braniewa na bieżący rok.Na realizację zadania w zakresie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, członkowie stowarzyszenia podpisali umowę z powiatem braniewskim.

Spotkania będą m.in prowadzone będą w Sali Edukacyjnej Muzeum Ziemi Braniewskiej, a także w braniewskim Spichlerzu Mariackim.

Stowarzyszenie planuje też współpracę ze szkołami i chce przeprowadzić w Sali edukacyjnej tzw. żywe lekcje z historią.

Wśród realizacji projektu uwzględniliśmy realizację kolejnych kilku wydawnictw poświęconych historii miasta. Przypominamy, że w ubiegłym roku udał nam się wydać trzy publikację, a w całej historii TMB było ich 15 - piszą członkowie na swoim fanpejdżu.

W okresie pandemii część działań może także zostać przeprowadzona w formie zdalnej. Projekt, który przeprowadzą członkowie Towarzystwa Miłośników Braniewa został sfinansowany po połowie ze środków Powiatu Braniewskiego oraz Gminy Miasto Braniewo.

Dr Grzesiowski: Smog wspomaga rozprzestrzenianie się koronawirusa
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE