Gdzie w Braniewie będzie można się zaszczepić. Znamy listę punktów

i

Autor: www.pixabay.com Pierwsze szczepienia grupy „zero” odbędą się w Braniewie w poniedziałek (11 stycznia).

Gdzie w Braniewie będzie można się zaszczepić? Znamy listę punktów

2021-01-07 23:56

Rok 2021 to rok szczepień przeciwko COVID-19. Na początek szczepieniu poddawana jest najbardziej narażona na zakażenie grupa „zero”. Rządowy system zapisów na szczepienia ruszy 15 stycznia 2021 roku. W Braniewie szczepienia realizowane będą w dwóch punktach.

Pierwsze szczepienia grupy „zero” odbędą się w Braniewie w poniedziałek (11 stycznia). W miejscowym szpitalu ruszą szczepienia najbardziej narażonych na zakażenie pracowników sektora ochrony zdrowia.

Rządowy system zapisów na szczepienia ruszy 15 stycznia 2021 roku. Szczepienia na COVID-19 będą w Braniewie realizować:

1. Powiatowe Centrum Medyczne (szpital), ul. Moniuszki 13.

2. Przychodnia „Nasz lekarz” , ul. Żeromskiego 14A.

Umawiać się na szczepienie będziemy przez centralny system e-rejestracji. Po dokonaniu rezerwacji wizyty każdy otrzyma SMS z informacją o wybranym miejscu i terminie szczepienia. Pacjent będzie od razu umawiany na dwie wizyty i także przed drugą dawką szczepionki będzie powiadamiany SMS-em.

Jak wygląda szczepienie:

Szczepienie odbywać się będzie w pełnym reżimie sanitarnym. Przed szczepieniem otrzymasz kwestionariusz do wypełnienia. Szczepionka jest podawana domięśniowo, najlepiej w mięsień naramienny. Każdy otrzymuje  dwie dawki szczepionki (0,3 ml każda) w odstępie co najmniej 21 dni. Nie ma możliwości, by druga dawka została zastąpiona szczepionką innego producenta niż ta, która została podana w pierwszej dawce.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

dr Michał Sutkowski: Musimy szczepić 2,5 mln. Polaków miesięcznie [Super Raport]

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?