Za podpalenie grozi im nawet 10 lat za kratkami

i

Autor: KP PSP Braniewo Za podpalenie grozi im nawet 10 lat za kratkami

Za podpalenie grozi im nawet 10 lat za kratkami

2021-08-06 10:11

W Prokuraturze Rejonowej w Braniewie toczy się śledztwo przeciwko dwóm podejrzanym, którym zarzuca się umyślne wzniecenie pożaru w budynku mieszkalnym w Braniewie. Pod koniec lipca straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na jednej z klatek na ul. 9 Maja ktoś podpalił materac pod drzwiami mieszkania. Z budynku ewakuowano wtedy 23 osoby.

Jak wynika z ustaleń sprawcy dokonali podpalenia materaca ułożonego pod drzwiami wejściowymi prowadzącymi do jednego z mieszkań znajdujących w tym budynku, w wyniku czego doszło do zajęcia się ogniem drzwi oraz klatki schodowej. Jedynie wskutek szybkiej interwencji strażaków oraz samych pokrzywdzonych, którzy widząc dobywające się kłęby dymu wezwali służby, pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku, a strażacy sprawnie ewakuowali 23 lokatorów z bloku.

Straty poszkodowani wycenili na ok. 3 tys. złotych. Jak wynika z ustaleń śledczych przyczyną podłożenia ognia przez sprawców miał być konflikt do jakiego dojść miało pomiędzy jednym z nich, a mieszkańcami mieszkania, pod którego drzwiami podłożony został ogień. Mężczyźni zostali zatrzymani. Sprawą zajmuje się już Prokuratura Rejonowa w Braniewie. Podpalacze na proces czekają w areszcie. Grozi im od 1 roku do 10 lat za kratkami.

ZŁO - Bogdan Arnold

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?