Zaatakował nożem żonę oraz znajomego – został tymczasowo aresztowany

i

Autor: www.pixabay.com Podejrzany został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu.

Zaatakował nożem żonę oraz znajomego – został tymczasowo aresztowany

2021-01-04 23:53

Najbliższe trzy miesiące spędzi w więzieniu 66-latek z Braniewa, który w sylwestrowy wieczór zaatakował nożem żonę oraz ranił znajomego. Podejrzany został zatrzymany przez policjantów tuż po zdarzeniu. Okazało się, że w chwili interwencji miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Czynności w tej sprawie trwają.

W czwartek (31.12) po godz. 20:30 oficer dyżurny braniewskiej policji został powiadomiony o awanturze na jednej z klatek schodowych. Ze zgłoszenia wynikało, że pomocy medycznej potrzebuje ranna kobieta. Na miejsce natychmiast skierowano patrol, grupę dochodzeniowo-śledczą oraz zespół pogotowia. Po dotarciu na wskazany adres policjanci dostrzegli zakrwawioną 64-latkę. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, funkcjonariusze natomiast przystąpili do ustalenia przebiegu zdarzenia. Ze zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego wynikało, że chwilę wcześniej czworo znajomych, w tym 64-latka, piło alkohol.

- W pewnym momencie między uczestnikami towarzyskiego spotkania wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca ranił znajomego oraz zadał kilka ciosów nożem żonie. W sobotę (02.01) podejrzany usłyszał dwa zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 64-latki oraz uszkodzenia ciała znajomego - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Zabił sąsiada bo zwrócił mu uwagę, by nie strzelał petardami
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE