Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew

i

Autor: www.pixabay.com Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji sadzenia drzew

2021-09-30 6:39

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko. Sadzonki będą rozdawane w czwartek ( 30 września) oraz w piątek (01 października) przed siedzibą Nadleśnictwa Zaporowo w Piórkowie w godz. 9:00 do 14:00.

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju.

#sadziMY

Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY i posadź własne drzewko!

Sadzonki rozda nadleśnictwo Zaporowo

Sadzonki będą rozdawane 30 września 2021 r. oraz 01 października 2021 r. przed siedzibą Nadleśnictwa Zaporowo w  Piórkowie w godz. 9:00 do 14:00. W tegorocznej akcji leśnicy w całej Polsce są gotowi przekazać na cel sadzenia milion drzewek.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Podpalił auto, a pożar relacjonował w social media

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?