Żołnierze z 9 brygady z Braniewa byli pierwsi na miejscu wypadku

i

Autor: Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału Ciężarowka najechała na stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy.

Żołnierze z 9 brygady z Braniewa byli pierwsi na miejscu wypadku

2022-06-30 8:40

Ratownicy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pomogli ofiarom wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek (28 czerwca) na drodze S7 w Liksajnach. Do tragicznego zdarzenia doszło chwilę przed północą.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący składem ciężarowym z naczepą najechał na stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy. Na wypadek natknęli się brygadowi ratownicy, którzy właśnie wracali wojskową karetką z działań prowadzonych poza rejonem macierzystej jednostki.

Liczy się każda minuta

W związku z tym, iż byli pierwsi na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpili do pomocy poszkodowanym.

- Zobaczyliśmy samochód osobowy, który był wgnieciony przez ciężarówkę w barierki – opowiadają ratownicy.

Żołnierze z 9 brygady od razu się zatrzymali, zabrali sprzęt ratowniczy i pobiegli do poszkodowanych. Sami zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód. Kierowca był uwięziony w mocno zniszczonym pojeździe, co uniemożliwiało jego wyciągnięcie. Było to możliwe dopiero po dotarciu straży pożarnej i użyciu specjalistycznego sprzętu.

- Po wyciągnięciu kierowcy prowadziliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową aż do przybycia zespołu ratownictwa medycznego, gdyż poszkodowany nie oddychał. Następnie przekazaliśmy wszystkie niezbędne informacje oraz całą akcję ratunkową lekarzowi, a sami zajęliśmy się kierowcą ciężarówki – dodają ratownicy.

Tragiczny finał

Niestety 40-letniego kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować. Pod wrażeniem profesjonalizmu żołnierzy 9BBKPanc. byli funkcjonariusze policji, straży pożarnej i medycy, którzy podziękowali im za natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Lada dzień zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa
Sonda
Czy masz ubezpieczone mieszkanie?