Żołnierze z 9 brygady z Braniewa byli pierwsi na miejscu wypadku

i

Autor: Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału Ciężarowka najechała na stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy.

Żołnierze z 9 brygady z Braniewa byli pierwsi na miejscu wypadku

2022-06-30 8:40

Ratownicy z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej pomogli ofiarom wypadku drogowego, do którego doszło we wtorek (28 czerwca) na drodze S7 w Liksajnach. Do tragicznego zdarzenia doszło chwilę przed północą.

Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący składem ciężarowym z naczepą najechał na stojący na pasie awaryjnym pojazd osobowy. Na wypadek natknęli się brygadowi ratownicy, którzy właśnie wracali wojskową karetką z działań prowadzonych poza rejonem macierzystej jednostki.

Liczy się każda minuta

W związku z tym, iż byli pierwsi na miejscu zdarzenia, natychmiast przystąpili do pomocy poszkodowanym.

- Zobaczyliśmy samochód osobowy, który był wgnieciony przez ciężarówkę w barierki – opowiadają ratownicy.

Żołnierze z 9 brygady od razu się zatrzymali, zabrali sprzęt ratowniczy i pobiegli do poszkodowanych. Sami zabezpieczyli miejsce zdarzenia i samochód. Kierowca był uwięziony w mocno zniszczonym pojeździe, co uniemożliwiało jego wyciągnięcie. Było to możliwe dopiero po dotarciu straży pożarnej i użyciu specjalistycznego sprzętu.

- Po wyciągnięciu kierowcy prowadziliśmy resuscytację krążeniowo-oddechową aż do przybycia zespołu ratownictwa medycznego, gdyż poszkodowany nie oddychał. Następnie przekazaliśmy wszystkie niezbędne informacje oraz całą akcję ratunkową lekarzowi, a sami zajęliśmy się kierowcą ciężarówki – dodają ratownicy.

Tragiczny finał

Niestety 40-letniego kierowcy samochodu osobowego nie udało się uratować. Pod wrażeniem profesjonalizmu żołnierzy 9BBKPanc. byli funkcjonariusze policji, straży pożarnej i medycy, którzy podziękowali im za natychmiastowe podjęcie akcji ratunkowej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Lada dzień zapora na granicy z Białorusią będzie gotowa
Sonda
Czy masz ubezpieczone mieszkanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE