1 miejsce na podium i złoto dla terytorialsa z Braniewa

i

Autor: arch. 43blp Zawodnik z Braniewa startował na dystansie 1/4 Iron Man - 950 m pływania, 45 km roweru i 10,5 km biegu.

1 miejsce na podium i złoto dla terytorialsa z Braniewa

2021-06-16 23:47

Żołnierz 43 batalionu lekkiej piechoty w Braniewie, st. szer. Damian Dobosik, w zawodach Lotto Triathlon Energy w Starogardzie Gdańskim wygrał w kategorii wiekowej M30 i zajął 7. miejsce w kategorii Open.

- W 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie służę od grudnia 2018 roku. W zawodach triatlonowych startuję od 2016 r. Obecnie biorę udział w cyklu zawodów z serii Lotto Triathlon Energy, w których walczę o końcową klasyfikację generalną. Liczy się w niej suma punktów uzyskana w 4 najlepszych startach. W maju, w Gniewinie, miał miejsce pierwszy start cyklu teraz był Starogard Gdański. Przede mną sierpniowy start w Chełmży oraz finał cyklu w Mrągowie. Starogard Gdański był drugim startem w tym sezonie. Pływanie odbywało się w jeziorze w Skarszewach skąd trzeba było dojechać po pętlach do Starogardu. Etap kolarski był bardzo trudny ze względu na silny wiatr. Po rowerze widziałem, że bardzo mało tracę do czołówki mojej kategorii, więc podjąłem pogoń za pierwszym miejscem i na 2 km przed metą wyprzedziłem pierwszego zawodnika z mojej kategorii. Prowadzenie utrzymałem do samej mety - tak o swojej służbie i udziałach w zawodach mówi st. szer. Dobosik.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?