Czerwiec spędzą na szkoleniu wojskowym

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Szkolenie rozpoczęli w poniedziałek, 07 czerwca.

Czerwiec spędzą na szkoleniu wojskowym w Braniewie

2021-06-08 19:20

W 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej rozpoczęło się szkolenie kolejnego już turnusu służby przygotowawczej. Tym razem bramy koszar zdecydowało się przekroczyć około 50. ochotników.

To już czwarta grupa ochotników, którzy szkolą się w tym roku w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej. Kandydaci na żołnierzy rozpoczęli swoją przygodę ze służbą wojskową tuż po długim, czerwcowym weekendzie. Szkolenie zainaugurowali w poniedziałek, 07 czerwca. Zakończą 03 lipca. Większość z nich to mieszkańcy powiatu elbląskiego.

Ochotnicy zanim założyli mundury musieli przejść: badania lekarskie, testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 i wymagane formalności.

Dla chętnych był też fryzjer

Po umundurowaniu, zakwaterowaniu i zaadaptowaniu się do wojskowych warunków życia rozpoczęli swoje 4-tygodniowe szkolenie w 9 brygadzie. We wtorek (08 czerwca) ochotnicy zostali oficjalnie przywitani w 9 brygadzie. Na placu apelowym odbyła się uroczystość symbolicznego wręczenia broni.

- Życzę Wam owocnego szkolenia, pozytywnego zaliczenia egzaminów, a tych którzy marzą o karierze wojskowej w imieniu dowódcy zapraszam do służby w 9 brygadzie – powiedział do ochotników ppłk Grzegorz Trojan, szef sztabu 9BBKPanc .

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Najlepsze filmy Piotra Fronczewskiego
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?