20-ka funkcjonariuszy przyjęta w szeregi straży granicznej

i

Autor: WMOSG 20-ka funkcjonariuszy przyjęta w szeregi straży granicznej

20-ka funkcjonariuszy przyjęta w szeregi straży granicznej

2022-03-15 10:21

Pozytywnie zaliczyli postępowanie kwalifikacyjne i są już w szeregach W-MOSG. Ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Robert Inglot.

Komendant podziękował nowym funkcjonariuszom, że jako miejsce służby wybrali Warmińsko-Mazurski OSG. Podkreślił, że dzisiejszy dzień jest ważnym krokiem w ich życiu. Zaznaczył, by każdy funkcjonariusz Straży Granicznej zawsze miał na względzie dobro obywatela i Państwa Polskiego. Po szkoleniu, 20-ka rozpocznie służbę na granicy polsko-rosyjskiej.

Służba w Straży Granicznej to przede wszystkim stabilne zatrudnienie, dobra płaca i możliwość zdobywania nowych kwalifikacji.

Funkcjonariusz Straży Granicznej na najniższym stanowisku służbowym w służbie stałej do 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie blisko 4 900 zł netto (na rękę) - zwolnienie od podatku od osób fizycznych. Funkcjonariusz Straży Granicznej powyżej 26 roku życia otrzymuje miesięczne wynagrodzenie  ponad 4 400 zł netto (na rękę).

Jeśli chcesz wiedzieć ile będziesz zarabiał? Jak wygląda służba w tej formacji? Procedura kwalifikacyjna? Dlaczego warto zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? Odpowiedzi na te i inne pytania, znajdziesz na stronie.

Tak rozpaczają rosyjskie blogerki po wycofaniu się światowych marek z ich kraju

Nazwij to inaczej - która nazwa jest właściwa?

Pytanie 1 z 20
Kabaczkiem nazywamy niekiedy: