30-latek z Braniewa znęcał się nad chorą matką

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

kryminalne

30-latek z Braniewa znęcał się nad chorą matką

2023-03-24 8:14

Nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia przez najbliższe 14 dni usłyszał 30-latek z Braniewa, który znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją matką.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że między 30-latkiem a jego matką dochodziło do awantur, podczas których pijany mężczyzna bił kobietę. Sprawca przemocy, w obecności funkcjonariuszy, zabrał swoje rzeczy osobiste i opuścił zamieszkanie.​

Policja ma prawo wydać wobec osoby stosującej przemoc w rodzinie nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakaz zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia. Nakaz lub zakaz mogą być wydane łącznie i obowiązują przez 14 dni, jednak na wniosek osoby dotkniętej przemocą sąd może przedłużyć ten okres.

W okresie obowiązywania nakazu lub zakazu policjanci są zobligowani do co najmniej trzykrotnego sprawdzenia, czy są one respektowane. Za niestosowanie się osoby do wydanego przez Policję zakazu lub nakazu, kodeks wykroczeń przewiduje karę aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i zastosowanie trybu przyspieszonego wobec sprawcy tego wykroczenia.

Warszawska kranówka do wszystkiego. Jak nie marnować wody?

QUIZ: Jak dobrze znasz polskie punkowe przeboje?

Pytanie 1 z 12
1. Śruba z piosenki Big Cyca "Tu nie będzie rewolucji" w pewnym momencie zgolił irokeza i zatrudnił się jako...