Akcja prędkość: Za szybko na drogach w Braniewie

i

Autor: KMP Elbląg Akcja prędkość: Za szybko na drogach w Braniewie

Akcja prędkość: Za szybko na drogach w Braniewie

2022-04-06 8:19

Pracowali na miejscu kolizji drogowej, interweniowali wobec nietrzeźwych uczestników dróg, eliminowali z ruchu kierowców, którzy zbyt mocno dociskali pedał gazu - tak w skrócie minął weekend policjantom z terenu powiatu braniewskiego. Funkcjonariusze wciąż przypominają – nie ma żadnej taryfy ulgowej wobec tych kierowców, którzy narażają siebie i innych

Funkcjonariusze ogniwa ruchu drogowego m.in. zatrzymali do kontroli nadjeżdżającą skodę. Za kierownicą auta siedziała 38-latka. Chwilę później policjanci przekonali się , że kobieta w ogóle nie powinna włączać się do ruchu. Przeprowadzone badanie jej stanu trzeźwości wykazało, że w prowadziła samochód mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia funkcjonariusze zostali wezwani do kolizji drogowej na jednej z braniewskich ulic. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierowca volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa pieszej znajdującej się na pasach. Na szczęście kobieta nie odniosła obrażeń. Sprawca kolizji został natomiast ukarany 2500-złotowym mandatem.

W trakcie minionego weekendu uwaga policjantów drogówki skupiona była na tych kierowcach, którzy podróżują swoimi autami lekceważąc obowiązujące ograniczenia prędkości. W niedzielę (03.04) funkcjonariusze „drogówki” przeprowadzili działania „Prędkość”, w ramach których skontrolowali 31 pojazdów. Aż 21 kontroli dotyczyło zbyt szybkiej jazdy.

Nie zabierajcie nam autobusów! Konsultacje społeczne na Targówku

QUIZ o życiu. Z tymi pytaniami poradzi sobie nawet dziecko, a ty?

Pytanie 1 z 9
Ile przeciętnie trwa zaśnięcie?