Animalsi z Braniewa odwołują się od wyroku w sprawie zakatowanego psa Pimpka

i

Autor: arch. OTOZ Animals Braniewo Właścicielka psa zapłąciła za jego zabicie.

Animalsi z Braniewa odwołują się od wyroku w sprawie zakatowanego psa Pimpka

2023-01-19 0:41

OTOZ Animals zaskarżyło wyrok Sądu Rejonowego w Braniewie w głośnej sprawie zabicia psa Pimpka, do którego doszło w Żelaznej Górze. Animalsi domagają się kary bezwzględnego pozbawienia wolności dla zabójcy psa i surowszej kary dla właścicielki czworonoga, która zleciła jego zabicie.

- W naszej ocenie wyrok, jaki zapadł w sprawie zakatowanego psa Pimpka z Żelaznej Góry, jest skandalicznie niski - mówi Monika Hyńko, inspektor OTOZ Animals w Braniewie.

Wyrok w tej sprawie zapadł w Sądzie Rejonowym w Braniewie w grudniu 2022 roku.

- Skazany przez sąd mężczyzna działając na zlecenie właścicielki psa, za kwotę 50 zł, zabił należącego do niej małego, dziewięciomiesięcznego pieska o imieniu Pimpek. Uwiązanego na metalowym łańcuchu, uderzał drewnianą sztachetą w okolicy głowy, powodując rozległe rany miażdżone okolicy czołowej, grzbietowej nosa, szczękowej lewej i prawej, wargi górnej, nozdrzy, policzków oraz powstanie krwiaków w okolicy czołowej, szczękowej nosowej i licznych pęknięć prawej strony kości szczękowej, a następnie jeszcze żywego wrzucił do stawu w wyniku czego doszło do śmierci Pimpka przez utonięcie – przypomina Monika Hyńko.

Wyrok  zapadł, Animalsi się odwołują

Prokurator żądała dla oskarżonego i oskarżonej dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy zmienił kwalifikację ich czynów i skazał mężczyznę na rok i dwa miesiące prac społecznych w wymiarze 30. godzin miesięcznie, kobietę na 8 miesięcy takich prac. Oboje dostali zakaz posiadania wszelkich zwierząt na okres 5 lat.

Domagają się surowszej kary

OTOZ Animals w Braniewie domaga się dla zabójcy kary bezwzględnego pozbawienia wolności i surowszej kary dla jego zleceniodawczyni.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Niebezpieczne zachowanie pieszej nagrały kamery miejskiego monitoringu
Sonda
Spisanie testamentu w młodym wieku