Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Braniewie

2021-12-20 15:13

Jak co roku Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Braniewa za pośrednictwem harcerzy z Komendy Hufca ZHP Braniewo. Podobnie jak w roku ubiegłym przekazywanie mieszkańcom BŚP odbywać się będzie we współpracy z duchownymi.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem miłości, pokoju i nadziei.To płomień, który “wędruje” po całym świecie z miejsca narodzin Chrystusa w Betlejem. Harcerze z Polski odbierają go od austriackich skautów i rozprowadzają po kraju. W Braniewie harcerze przekazali symboliczny płomień mieszkańcom podczas uroczystości, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Braniewie w niedzielę, 19 grudnia.

Wystarczy lampion

Teraz aż do wigilii 24 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju każdy może odebrać w swojej parafii. Wystarczy mieć lampion, za pośrednictwem którego można światło bezpiecznie przenieść do domu. Betlejemskie Światło Pokoju jako symbol światowego pokoju zapłonie na stołach milionów Polaków podczas wigilijnej wieczerzy.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Dlaczego warto jeść rodzynki? Skąd się biorą rodzynki?

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: