Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Pieniężnie

i

Autor: arch. organizatora W 2022 roku odbędzie się X edycja Biegu "Tropem Wilczym" w Pieniężnie.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Pieniężnie

2022-03-04 23:54

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie. W powiecie braniewskim organizowany jest co roku w Pieniężnie przez miejskie instytucje, Straż Graniczną i inne służby mundurowe. W tym roku odbędzie się w niedzielę 06 marca.

X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" odbędzie się w czasie tragedii, która dotknęła naszego wschodniego sąsiada. Ukraina walczy z atakiem Rosjan. Dlatego też w czasie X edycji biegu organizatorzy postanowili zbierać pieniądze na pomoc Ukrainie.

Zmiana lokalizacji biegu

W Pieniężnie bieg miał wystartować w południe z placu przy miejscowej szkole podstawowej, ale organizatorzy w ostatniej chwili poinformowali o zmianach lokalizacji. Sytuacja na Ukrainie spowodowała zmiany w organizacji biegu, który nie odbędzie się ulicami miasta.

- W zabezpieczeniu trasy biegu zawsze pomagali nam żołnierze i funkcjonariusze, którzy w tym roku, w związku z wojną na Ukrainie, nie mogą być razem z nami – tłumaczą organizatorzy.

Zapraszają na Stadion Miejski

Na nowych zasadach Bieg “Tropem Wilczym” odbędzie się na Stadionie Miejskim w Pieniężnie przy ulicy Braniewskiej 1. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 11: 30. Do wyboru są dwie trasy o długości: 1600m i 4500m. W południe wystartuje bieg rodzinny, a ok. godz. 12:30 bieg na dłuższym dystansie.

“Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem wilczym” odbywa się z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Radio Eska jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Pałac Kultury i Varso w barwach Ukrainy
Sonda
Przyjąłeś pod swój dach uchodźcę?