Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych Tropem Wilczym w Pieniężnie

i

Autor: arch. organizatora W 2022 roku odbędzie się X edycja Biegu "Tropem Wilczym" w Pieniężnie.

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" w Pieniężnie

2022-03-04 23:54

Bieg „Tropem Wilczym” obchodzi swoje dziesięciolecie. W powiecie braniewskim organizowany jest co roku w Pieniężnie przez miejskie instytucje, Straż Graniczną i inne służby mundurowe. W tym roku odbędzie się w niedzielę 06 marca.

X edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych "Tropem Wilczym" odbędzie się w czasie tragedii, która dotknęła naszego wschodniego sąsiada. Ukraina walczy z atakiem Rosjan. Dlatego też w czasie X edycji biegu organizatorzy postanowili zbierać pieniądze na pomoc Ukrainie.

Zmiana lokalizacji biegu

W Pieniężnie bieg miał wystartować w południe z placu przy miejscowej szkole podstawowej, ale organizatorzy w ostatniej chwili poinformowali o zmianach lokalizacji. Sytuacja na Ukrainie spowodowała zmiany w organizacji biegu, który nie odbędzie się ulicami miasta.

- W zabezpieczeniu trasy biegu zawsze pomagali nam żołnierze i funkcjonariusze, którzy w tym roku, w związku z wojną na Ukrainie, nie mogą być razem z nami – tłumaczą organizatorzy.

Zapraszają na Stadion Miejski

Na nowych zasadach Bieg “Tropem Wilczym” odbędzie się na Stadionie Miejskim w Pieniężnie przy ulicy Braniewskiej 1. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 11: 30. Do wyboru są dwie trasy o długości: 1600m i 4500m. W południe wystartuje bieg rodzinny, a ok. godz. 12:30 bieg na dłuższym dystansie.

“Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych – Tropem wilczym” odbywa się z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Radio Eska jest patronem medialnym przedsięwzięcia.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Pałac Kultury i Varso w barwach Ukrainy
Sonda
Przyjąłeś pod swój dach uchodźcę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE