Brakuje elektryków, kierowców autobusów i ciężarówek, a za duzo jest ekonomistów

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Brakuje elektryków, kierowców autobusów i ciężarówek, a za dużo jest ekonomistów

2023-01-17 9:54

To prognoza tzw. "Barometru Zawodów" za 2022 rok w powiecie braniewskim, który opublikował na swojej stronie Powiatowy Urząd Pracy w Braniewie.

Wynik prognozy „Barometr zawodów na 2022 rok wskazuje, że w powiecie braniewskim brakuje także elektromechaników i elektromonterów, mechaników samochodowych, murarzy, tynkarzy, spawaczy, a także lekarzy, pielęgniarek i położnych oraz psychologów i psychoterapeutów. To zawody deficytowe w naszym regionie.

Za dużo jest za to ekonomistów. W równowadze pozostają takie zawody jak: agent ubezpieczeniowy, cukiernik, fryzjer, geodeta, opiekunka do dzieci, prawnik, ślusarz czy tapicer.

Prognozę tworzyli pośrednicy pracy i doradcy zawodowi oraz osoby odpowiedzialne za współpracę z przedsiębiorcami. Brano pod uwagę informacje pochodzące z bezpośrednich kontaktów pracowników PUP z pracodawcami.​

Pełną informację można znaleźć na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Braniewie.

K. SOBOLEWSKI: ZIOBRO? BALANSOWANIE NA CIENKIEJ LINIE MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ UPADKIEM

QUIZ. Poznasz film po krótkim cytacie? Kinoman musi zdobyć maksa

Pytanie 1 z 10
"Z własnego doświadczenia wiem, że nie ma nic gorszego, jak banda indywidualistów" to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE