Braniewianie nie chcą placu zabaw Mrówka. Co powstanie w zamian?

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Braniewianie nie chcą placu zabaw Mrówka. Co powstanie w zamian?

2021-08-27 10:14

W Braniewie nie powstanie ekologiczny plac zabaw Mrówka. Środki na jego budowę zostaną przeznaczone na inną inwestycję. Tak zadecydowali radni na wniosek burmistrza Tomasza Sielickiego.

Ekologiczny plac zabaw Mrówka miał powstać jako zadanie z tegorocznego budżetu obywatelskiego Braniewa. Jednak pod koniec lipca do braniewskiego ratusza wpłynął oficjalny protest mieszkańców okolicznych ulic podpisany przez 71 osób, w którym wskazywano argumenty przeciw tej inwestycji. Grupa braniewian nie chciała placu zabaw między ulicami Wileńską i Mrówczą, wskazując, że jeśli do inwestycji dojdzie, to oni zadanie zablokują.

Nie było więc innego wyjścia - zostałem zmuszony do wydania Zarządzenia w sprawie odstąpienia od realizacji inwestycji - tłumaczy na swoim fanpejdżu Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa. - W zaistniałej sytuacji nie było żadnego złotego środka, dzięki któremu udałoby się uratować tegoroczny budżet obywatelski. Na nowe pomysły czy zmianę lokalizacji jest już po prostu zbyt późno (...) Być może do końca tego roku udałoby nam się przeprowadzić ponowne konsultacje społeczne i wybrać inny projekt lub poszukać nowej lokalizacji dla placu zabaw, jednak nie było szans, by zdążyć z zakończeniem prac budowlanych i tym samym, by inwestycję zrealizować w bieżącym roku kalendarzowym.

Burmistrz zaproponował więc, że środki w wysokości 90 tys. złotych, które pierwotnie miały zostać przeznaczone na budowę placu zabaw Mrówka, zostaną przesunięte na rozbudowę już istniejącego placu zabaw przy ul. Elbląskiej. W ramach tego przedsięwzięcia na placu położone zostanie specjalne i trwałe dwuwarstwowe podłoże poliuretanowe TETRAPUR PZ 45 - elastyczne, bezspoinowe, amortyzujące, antypoślizgowe, przepuszczalne dla wody, a przy tym izolujące od ciepła i zimna, które zapewni większy zakres bezpieczeństwa i komfortu wszystkim użytkownikom placu zabaw, a dodatkowo także poprawi estetykę tego miejsca.

Propozycję burmistrza przyjęli już braniewscy radni na sesji Rady Miejskiej.

Następny krokiem będzie zebranie ofert na realizację zadania i wyłonienie najkorzystniejszej z nich. Prace budowlane ruszą jesienią, a zakończą się jeszcze w tym roku. Nie zamierzamy poprzestać na samej rewitalizacji placu przy ul. Elbląskiej. W planach jest także remont placu na boisku przy SP6, gdzie znajdzie się wiele urządzeń z podziałem na wiek dzieci. Oczywiście będzie on otwarty dla wszystkich Mieszkańców, a nie tylko osób uczęszczających do tej szkoły. Nie odstępujemy również od planów budowy dużego miejskiego placu zabaw, który zgodnie z naszą koncepcją stanie przy ul. Botanicznej. Zanim do tego przystąpimy musimy uporać się z jeszcze innym zadaniem, by tej pożądanej inwestycji nie realizować niejako "od tyłu". Najpierw musi bowiem zostać przeprowadzona rewitalizacja murów obronnych fosy miejskiej, u których podnóża następnie pojawi się plac zabaw. I nad tym zadaniem obecnie pracujemy - złożyliśmy już na ten cel stosowne wnioski o środki z funduszy krajowych i regionalnych - tłumaczy burmistrz na swoim fanpejdżu.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 27.08

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: