Braniewianie wypełniają   nakrętkami kontenery dobroci

i

Autor: arch. UM Braniewo

Braniewianie wypełniają nakrętkami kontenery dobroci

2020-10-02 13:41

Dwa pojemniki w kształcie serca, przeznaczone do zbierania nakrętek na cele charytatywne, nie tylko już stoją w Braniewie, ale nawet zapełniają się w błyskawicznym tempie. O szczegółach czytaj na ESKA Braniewo.

Czerwone kontenery w kształcie serc ustawiono w dwóch miejscach. Pierwsze serce stoi na placu przy skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną. Drugi kontener ulokowano na kolonii wojskowej przy budynku żłobka i przedszkola przy ul. Sucharskiego.

Do serc można wrzucać plastikowe nakrętki różnego rodzaju oraz koloru. Mogą to być nakrętki po napojach, chemii gospodarczej, płynach i szamponach. Należy jedynie pamiętać, by usunąć z nich uszczelki, tekturki, banderole i folię. Nakrętki są zazwyczaj produkowane z plastiku dobrej jakości, który może być przetworzony, a następnie powtórnie wykorzystany. Dzięki temu możliwe jest pozyskanie funduszy dla osób potrzebujących.

- Zachęcam wszystkich mieszkańców do zbierania nakrętek i wypełniania nimi serc. Inicjatywa ta ma na celu przede wszystkim pomoc osobom potrzebującym wsparcia w leczeniu, ale i możliwość pozbycia się w świadomy i łatwy sposób zbędnych nakrętek zalegających w naszych domach.

Przy okazji burmistrz Tomasz Sielicki prosi rodziców dzieci potrzebujących finansowego wsparcia w leczeniu o zgłaszanie się do Urzędu Miasta Braniewa pod nr tel. 55 644 01 35 lub na adres e-mail: malgorzata.rutkowska@braniewo.pl.

- Jedno serce pełne nakrętek to pomoc dla pierwszej zgłoszonej osoby potrzebującej. Zatem - zbieramy i pomagamy, pojemniki napełniając nakrętkami, a serce dobrocią – dodaje burmistrz.

Kobieta pędziła BMW ponad 180 km/h
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE